Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > 91 šalies įmonei – 1 mln. eurų darbo našumui didinti

91 šalies įmonei – 1 mln. eurų darbo našumui didinti

Ūkio ministras Evaldas Gustas įsakymu pagal priemonę „Procesas LT“ 91 įmonei skyrė 1,04 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų inovatyvioms vadybos metodų ir valdymo sistemoms diegti.

„Šios ES investicijos skirtos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbo našumui didinti ir jų konkurencingumui skatinti. Pagal teigiamai įvertintas paraiškas inovatyvius vadybos metodus ir sistemas daugiausia diegs šalies įmonės, veikiančios kompiuterių programavimo, duomenų apdorojimo srityje, taip pat įmonės iš statybos, krovininio kelių transporto, maisto ir gėrimų gamybos bei medicinos veiklos sektorių“,– sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro, finansavimas skiriamas 41 vidutinei įmonei, 40 mažų įmonių ir 10 labai mažų įmonių. Didžiausia paramos suma įmonei – 29 tūkst. eurų, mažiausia – 4 tūkst. eurų.

Tarp įmonių populiariausias yra LEAN vadybos metodas. Jį ketina diegti 41 įmonė. Iš jų LEAN vadybos metodą diegsis 23 gamybinės įmonės ir 18 paslaugas teikiančių įmonių. Tarp LEAN vadybos metodą diegiančių daugiausiai yra vidutinių įmonių – 25, mažų įmonių 14, 2 – labai mažos įmonės.

Antra pagal populiarumą yra ISO 9001 vadybos sistema. Ją numatė diegti 39 įmonės, iš kurių 28 yra paslaugas teikiančios įmonės ir 11 gaminius gaminančių įmonių. ISO 9001 daugiausia ketina diegti mažos (18 įmonių) ir vidutinės įmonės (15 įmonių).

Iš viso pagal priemonę „Procesas LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti 8,69 mln. eurų ES investicijų.

Parengta pagal Ūkio ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top