Jūs esate
Pagrindinis > Politika > A. Bilotaitė VTEK idėją legalizuoti kyšius medikams siūlo svarstyti Antikorupcijos komisijoje

A. Bilotaitė VTEK idėją legalizuoti kyšius medikams siūlo svarstyti Antikorupcijos komisijoje

A. Bilotaitė VTEK idėją legalizuoti kyšius medikams siūlo svarstyti Antikorupcijos komisijoje
A. Bilotaitė VTEK idėją legalizuoti kyšius medikams siūlo svarstyti Antikorupcijos komisijoje

Rugpjūčio 25 dieną žiniasklaidoje paskelbta, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) Vyriausybei ir Seimui siūlo svarstyti galimybę pacientams anonimiškai pervesti „padėkas“ už gydytojų darbą, taip esą mažinant sveikatos sektoriaus korupciją. Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, reaguodama į šią žinią, siūlo klausimą aptarti Antikorupcijos komisijos posėdyje.

„Sunku patikėti, kad tai rimtas VTEK pasiūlymas – legalizuoti dovanėles gydytojams. Jeigu taip, jis kelia daugiau nei susirūpinimą. Siūlymas legalizuoti kyšius, kad juos apmokestintume, remiasi logika legalizuoti ką nors bloga ir žalinga tik todėl, kad iki šiol nepavyko to suvaldyti.

Kyšiai kenkia ne vien biudžetui, bet ir pačiai visuomenei. Vietoje to, kad šalintume ydingus sovietmečio paliktus įpročius, šiuo atveju valstybės vardu juos skatintume. Kyšis negali būti skaidrus – sveikatos apsaugos paslauga arba mokama, arba ne. Žmonės moka mokesčius, kad galėtų tikėtis kokybiško aptarnavimo nemokamai. Nemanau, kad siūlymas logiškas ir pagrįstas, greičiau tai savęs apgaudinėjimas ir balta vėliava prieš korupciją“, – teigė A. Bilotaitė.

Seimo narės teigimu, Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis inicijuojamas, siekiant išsiaiškinti, kiek rimtas ir kokiais motyvais grįstas viešumoje nuskambėjęs VTEK pasiūlymas.

Savo nuomonę šiuo klausimu viešumoje jau yra pareiškusi Jaunųjų gydytojų asociacija. Pasak jos, siūloma sistema sukurtų didesnį atlyginimų netolygumą tarp atskirų specialybių medikų, neskatintų vienų mažiausių Europos Sąjungoje medicinos darbuotojų atlyginimų didinimo bei „dirbtinai atitolintų sprendimus dėl būtinų Lietuvos sveikatos sistemos strateginių pokyčių“.

www.lrs.lt

Parašykite komentarą

Top