Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > A. Paulauskas: ,,Smurto aukos turi būti ginamos labiau“

A. Paulauskas: ,,Smurto aukos turi būti ginamos labiau“

Gegužės 10 d. Seimas po pateikimo pritarė Seimo Darbo partijos frakcijos nario, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko įstatymo projektui, kuriuo siūloma dar labiau ginti nuo smurtinių nusikaltimų nukentėjusius asmenis.

Seimo nario manymu, aukos yra pamirštamos, nes valstybė susitelkusi tik ties nusikaltėliais ir jų bausmėmis. A. Paulauskas neabejoja, kad prasikaltę asmenys turi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, tačiau vien ties tuo sukoncentruotas dėmesys į paribį nustumia nusikaltėlių aukas ir pagalbą joms.

„Kol kas valstybė kompleksinę pagalbą teikia tik nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenis, o štai kitų smurtinių nusikaltimų aukos lieka pamirštos. Teko ne kartą kalbėti su nuo smurto nukentėjusiais asmenims, jie teigė taip ir nesulaukę jokios valstybės pagalbos. Todėl atsižvelgdamas į tai, siūlau praplėsti Smurtinių nusikaltimų padarytos žalos kompensavimo įstatymo reguliavimo ribas ir taip padidinti nuo bet kokio smurto nukentėjusiojo teisinę apsaugą“, – sakė projekto iniciatorius A. Paulauskas.

Pataisa siekiama, jog asmenims, nukentėjusiems nuo visų smurtinių nusikaltimų, valstybė garantuotų psichologo, teisines, socialines, sveikatos priežiūros ir kitas jiems būtinas paslaugas.

Anot Seimo nario, šia pataisa siekiama, jog asmenims, nukentėjusiems nuo visų smurtinių nusikaltimų, valstybė garantuotų psichologo, teisines, socialines, sveikatos priežiūros ir kitas jiems būtinas paslaugas. Kaip numatoma projekte, jos būtų teikiamos valstybės, savivaldybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

„Jau seniai tokių asmenų teisės turėjo būti sulygintos su nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiųjų. Juk abiem atvejais yra padaroma žala esminėms žmogiškosioms vertybėms, todėl norime, jog specializuoti pagalbos centrai teiktų skubią pagalbą bet kokį smurtą patyrusiems asmenims“, – teigė A. Paulauskas.

Parengta pagal Darbo partijos informacijos centro, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top