Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Alytuje – ekonomikos forumas

Alytuje – ekonomikos forumas

Miestai ir valstybės turi būti valdomi kaip sudėtingi verslo mechanizmai, o investuotojams svarbiausia – talentingi žmonės, įėjimo į miestą kaina, investicinė aplinka ir greitis, per kiek laiko priimami sprendimai. Tai pabrėžė  VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, balandžio 15 d. kalbėdamas pirmą kartą surengtame Alytaus ekonomikos forume.

„Valstybė turi silpną regioninę politiką, jeigu iš viso ją turi“, – sakė investuotojus į Lietuvą atvedančios įmonės vadovas ir pabrėžė, kad tai jo asmeninė nuomonė.

Anot M. Katino, miestai ir patys turi tam tikrų instrumentų, ką daryti, kad ateinantis verslas pasirinktų juos. Vienas iš reikalavimų – greitis. „Kas sėdi oloj, niekas jam rankos neišties, nes yra šimtai, kurie ant kelio“, – kalbėjo „Investuok Lietuvoje“ vadovas. Anot jo, Alytus turi rezultatus klaidų, kurias praleido anksčiau. Miestas galėjo turėti Laisvąją ekonominę zoną, tačiau praleido progą. Anot M. Katino, vis dėlto Alytus turi kovoti dėl laisvosios ekonominės zonos, nes tai yra geresnė teritorija nei turimas pramonės parkas.

„Žmonių skaičius esmės neturi, jei ekonomika buvo išpūsta neproporcingai, svarbu, koks miestas bus“, – sakė M. Katinas. „Investicijos yra kova dėl to, kiek tu nori kokybiškos miesto struktūros.  Svarbiausia, kad miestas būtų sau pakankamo dydžio. Be to, labai svarbu išnaudoti kartų skirtumus, jaunų ir vyresnių žmonių bendrą darbą – kartų samplaika duoda puikų rezultatą.“

Didžiausia bėda, pasak eksperto, kad niekas nekalba apie tai, kaip miestai mato savo industrinę ateitį, kas bus po 20 metų – miestai turi turėti savo ekonominės plėtros strategiją, sukurtą bendrai savivaldos, verslo ir švietimo įstaigų.

Alytaus ekonomikos forumas vyksta pirmą kartą. Jis surengtas Pasaulio ekonomikos forumo bendruomenės „Global Shapers Vilnius Hub“, iniciatyvos „City Alumni“ ir Alytaus miesto savivaldybės pastangomis, siekiant į vieną vietą sutelkti Alytaus ir viso regiono ekonomikos kūrėjus, dalyvius ir ekspertus, skatinti turiningą diskusiją, siekiant pažangių sprendimų regionų ekonomikos skatinimo ir verslo sąlygų gerinimo klausimais.

Parengta pagal Alytaus miesto saivaldybės, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top