Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Antikorupcijos komisija: Svencelės draustinyje neteisėti statiniai turės būti nugriauti

Antikorupcijos komisija: Svencelės draustinyje neteisėti statiniai turės būti nugriauti

Komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius

Taip nusprendė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), reaguodama į Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą.

VTPSI baigė tyrimą dėl galimai savavališkų statybos darbų Kalviškių k., Kintų sen., Šilutės r. Konstatuota, kad valstybinės žemės sklype, kuris yra telmologinis draustinis, Rasa Ramanauskaitė savavališkai pastatė 9 statinius – betoninę prieplauką, lieptą, pavėsinę su lieptu, pagalbinį pastatą, betoninius laiptus, pirtį ir kitus statinius, neturėdama valstybinės žemės patikėtinio sutikimo, susitarimo dėl naudojimosi valstybine žeme.

Taip pat buvo konstatuota, kad R. Ramanauskaitei nuosavybės teise priklausančiame sklype yra savavališkai pastatyta tvora ir pagalbinio ūkio pastatas bei savavališkai rekonstruotas gyvenamasis namas, ūkiniai pastatai.

VTPSI surašė privalomuosius nurodymus ir įpareigojo statytoją per 6 mėnesius nugriauti neteisėtus statinius valstybinėje žemėje, sutvarkyti statybvietę bei pašalinti savavališkos statybos padarinius R. Ramanauskaitei priklausančiame žemės sklype.

Seimo Antikorupcijos komisija į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, Valstybinę teritorijų planavimo tarnybą, Nacionalinę žemės tarybą kreipėsi 2016 m. birželį, reaguodama į visuomenės informavimo priemonėse pateiktą informaciją, kad Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, neteisėtai užimtas valstybinės žemės plotas, ant vandens įrengta pirtis ir prieplauka, kurioje naudojamasi motorine valtimi, nors telmologiniuose draustiniuose draudžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis.

Parašykite komentarą

Top