Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Apdovanojimai – už pameistrystę

Apdovanojimai – už pameistrystę

Gegužės 20 d. Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje pameistrystės ir mokymosi darbo vietoje klausimais už sėkmingą bendradarbiavimą, skatinant ir įgyvendinant pameistrystę Lietuvoje, apdovanotas Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, įmonė „Arginta“, asociacija „Infobalt“, ,,EIS Group Lietuva“.

„Pameistrystė dabartiniu metu tapo vienu iš raktinių žodžių, sprendžiant nedarbo ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumo, ekonomikos plėtros problemas visoje Europos Sąjungoje. Turbūt turėtume sutikti, kad tai – ne vienintelis išsigelbėjimas, tačiau taip pat turėtume pripažinti, kad efektyviai ir optimaliai įgyvendinama pameistrystė gali ženkliai padėti sprendžiant šias problemas“, – sakė ministrė A. Pitrėnienė.

Pasak A. Pitrėnienės,  pameistrystės srityje ir Lietuva jau turi konkrečius nuveiktus darbus: kartu su Europos profesinio mokymo plėtros centru parengta teminė pameistrystės apžvalga, jau parengtas ir Pirminis veiksmų planas pameistrystei Lietuvoje plėtoti ir įgyvendinti.

Taikydamos pameistrystės mokymo formą profesinio mokymo įstaigos glaudžiai bendradarbiauja su darbdaviu, kad mokinys įgytų reikiamų įgūdžių. Pameistriui sudaromas individualus mokymo planas, pagal kurį asmuo galėtų ir mokytis, ir dirbti. Darbdavys su pameistriu turi sudaryti darbo sutartį, mokėti sulygtą atlyginimą, suteikti kasmetes atostogas ir vykdyti kitus sutarties įsipareigojimus. Pameistrys mokosi pakaitomis tai profesinio mokymo įstaigoje, tai darbo vietoje.

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos inform., www.smm.lt

Parašykite komentarą

Top