Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Aperityvai ,,prakalbina“ svečius

Aperityvai ,,prakalbina“ svečius

Arminas LYDEKA

Etiketo ekspertas

Aperityvas – gėrimas prieš valgį. Šeimininkai, vaišindami svečius aperityvu, išsprendžia keletą problemų.

Maloniai sutikti svečius ir išradingai juos užimti prieš susėdant visiems kartu už stalo ar prieš pradedant stovimą pobūvį – tikras menas. Užimti svečius šeimininkams padeda aperityvai – lengvi gėrimai, ,,prakalbinantys“ santūriuosius ir sužadinantys apetitą.

Aperityvas – ,,aperire“ – prancūzų kalboje reiškia ,,atidaryti“. Tai vienas iš būdų užimti besirenkančius į pobūvį svečius, pakviesti įdomiam pokalbiui. Aperityvai kaip tik atlieka šią funkciją, taip pat jie sugeba išskirti skrandžio sultis.

Geriausias (klasikinis) aperityvas – vermutas su ledu, atskiestas vaisių sultimis arba gazuotu (kokteiliniu) vandeniu, – taip geriau atsiskleidžia aromatas. Vermutas dėl reto aromato ir savotiško skonio įeina į beveik pusę visų garsiausių kokteilių sudėtį. Taip pat aperityvu gali būti tiesiog taurė šampano, taurė balto ar raudono vyno arba stipriųjų gėrimų kokteilis, kaip viskis su sodos vandeniu, džinas su toniku, romas su ,,kola“ ir t. t.

Geriausias (klasikinis) aperityvas – vermutas su ledu, atskiestas vaisių sultimis arba gazuotu (kokteiliniu) vandeniu.

Aperityvus serviruojame ant nedidelių padėklų: stiprūs gėrimai – taurėse, ne daugiau 35–50 g, desertiniai ir aromatizuoti vynai – į taures po 100 g, pripilama ne daugiau 2/3 tūrio, stalo vynai – į vyno taures, maišyti gėrimai – į kokteilines taures. Kokteiliams paduodamas šiaudelis, prie sluoksniuotų, liepsnojančių ir nesudėtingų stiprių kokteilių šiaudelis neduodamas. Paduodant arba nuimant panaudotus indus, taurė imama už kojelės vidurinės dalies, cilindrinės taurės – už apatinės dalies, truputį žemiau vidurio.

Prie aperityvo, jei numatoma pavėluotų svečių, patiekiama užkandžių, tačiau reikėtų duoti tokių užkandžių, kurie nenuslopintų apetito: keptų riešutų, migdolų su druska, sūrio lazdelių, vaisių, mažų sumuštinių ir kitų ,,aperityvinių“ užkandžių. Užkandžius galima patiekti mažuose krepšeliuose iš tešlos ant padėklų, padengtų balta drobine servetėle.

,,Verslas ir politika“, 2015 m. liepa/rugpjūtis, Nr. 7/8  (68/69)

Parašykite komentarą

Top