Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Apie Lietuvos laisvę kalbame ir visų tremtinių vardu

Apie Lietuvos laisvę kalbame ir visų tremtinių vardu

Birželio 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimuose pagerbė pirmųjų masinių trėmimų bei visų sovietmečio aukų atminimą.

Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje. LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./ www.lrp.lt
Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje. LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./ www.lrp.lt

Prezidentė dalyvavo iškilmingame minėjime Seime ir Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje bei pasakė kalbą genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje Vilniuje.

„Prieš metus šioje simbolinėje vietoje paminėjome sovietinės okupacijos 75-metį, o šiemet minime tokią pačią masinių tremčių pradžios sukaktį. Mums okupacija reiškė genocidą, trėmimų siaubą, prievartą ir žudynes. Šią dieną labai svarbu – širdimi ir mintimis – prisiminti mūsų brolių ir seserų, patyrusių visą tremties skausmą, likimus“, – sakė valstybės vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad mums brangus kiekvienas žmogus, kuris buvo brutaliai išplėštas iš Tėvynės ir iš gyvenimo. Niekada jų nepamiršime ir neleisime pamiršti tiems, kurie atsakingi už nusikaltimus – prieš mūsų tautą ir valstybę, prieš žmoniškumą.

Pasak šalies vadovės, kai sakome, kad turime būti pasirengę ginti Lietuvą, kalbame ir visų tremtinių vardu. O mūsų žodžius patvirtina sprendimai dėl šalies gynybos, liudija mūsų kariuomenės, visų savanorių ir šaulių pasiryžimas saugoti ir apginti šią žemę, jos žmones.

LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./www.lrp.lt
LR Prezidento kanceliarijos (R. Dačkaus) nuotr./www.lrp.lt

Prezidentė kviečia šią atminties dieną susikaupti ir įvertinti Lietuvos nueitą kelią, kuriame mūsų tauta išliko nepalaužta, išdidi, kovojanti ir kurianti savo ateitį.

Šalies vadovė dalyvavo „Misijos Sibiras“ istorinės atminties akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ ir pradėjo tremtinių pavardžių ir jų likimų skaitymus, perskaitydama penkias pavardes. Ši akcija tęsis visą šią dieną ir baigsis rytoj.

Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top