Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Apie Lietuvos saugumą – Vašingtone

Apie Lietuvos saugumą – Vašingtone

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 29 dieną Vašingtone susitiko su JAV Senato gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu, Demokratų partijos Senate vadovo pavaduotoju Richardu Durbinu, Senato Gynybos komiteto Aviacijos ir sausumos pajėgų (Airland) pakomitečio pirmininku Tomu Cottonu, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Richardu Stengeliu.

Susitikimuose aptarti Lietuvos ir viso regiono saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rusijos propaganda, pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, referendumo Jungtinėje Karalystėje rezultatai ir transatlantinės partnerystės stiprinimo svarba.

Iš kairės: L. Linkevičius, J. Mclainas./ ww.urm.lt
Iš kairės: L. Linkevičius, J. McCainas./ ww.urm.lt nuotr.

„Šiandien Lietuvos ir Jungtinių Valstijų strateginė partnerystė pasireiškia ir praktikoje – mes ne tik glaudžiai bendradarbiaujame daugelyje sričių, bet ir aktyviai dirbame kartu tarptautinėse organizacijose, vienodai suvokiame grėsmes transatlantinei bendruomenei ir kartu ieškome sprendimų, kaip prieš jas kovoti“, – susitikimuose JAV Senate ir Valstybės departamente sakė užsienio reikalų ministras.

L. Linkevičius teigė, kad tebesitęsiant Rusijos agresijai prieš Ukrainą ir Kremliaus pastangoms skaldyti Vakarus, būtina stiprinti transatlantinę partnerystę.

„Naujų saugumo iššūkių ignoravimas nieko nedarant nusiųstų blogą signalą tiems, kurie vis dar linkę naudoti karinę jėgą. Todėl didesnis JAV ir NATO sąjungininkių buvimas Lietuvoje ir Baltijos šalyse yra reikalingas, kad sustiprintų viso regiono saugumą ir stabilumą. Čia ypač svarbi JAV, kaip laisvės ir demokratijos vertybių gynėjos, lyderystė“, – sakė L. Linkevičius.

Ypač svarbi JAV, kaip laisvės ir demokratijos vertybių gynėjos, lyderystė.

Ministras pažymėjo, kad Lietuva užtikrintai vykdo savo įsipareigojimus krašto gynybai – didina finansavimą, sugrąžino šauktinių tarnybą, modernizavo karinę techniką. „Visa tai darome nuosekliai ir skaidriai, visų pirma, suprasdami savo atsakomybę už mūsų pačių saugumą“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras padėkojo JAV pareigūnams už dėmesį ir iniciatyvas stiprinant Vidurio ir Rytų Europos  visuomenių atsparumą Kremliaus vykdomai propagandai.

„Deja, bet Kremlius naudoja informaciją kaip ginklą. Tai matome ne tik Ukrainoje, Moldovoje, ar Pietų Kaukazo šalyse, bet ir Baltijos valstybėse, Vokietijoje ir kitose ES šalyse. Propaganda užteršta informacija diskredituoja žodžio laisvę ir neturi nieko bendro su demokratija. Todėl turime tęsti bendras pastangas sudarant alternatyvas Kremliaus propagandai. Laisvosios Europos radijo kuriamas televizijos žinių rusų kalba kanalas yra labai reikalingas ir laukiamas žingsnis“, – teigė L. Linkevičius.

Susitikimuose Vašingtone taip pat aptarti referendumo Jungtinėje Karalystėje rezultatai ir jų įtaka Europai ir transatlantinei bendruomenei.

Vašingtone ministras taip pat lankėsi įtakingo dienraščio „The Washington Post“ redakcijoje ir fonde „The Heritage Foundation“, kur susitiko su žurnalistais iš „Bloomberg“, „The Wall Street Journal“, „The Washington Times“, „The  Weekly Standard“, „Associated Press“, „Huffington Post“, „Euro News“ ir „Foreign Policy“. Šiuose pokalbiuose dominavo artėjančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, Rusijos agresijos, Ukrainos ir saugumo Europoje temos.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos inform., www.urm.lt

Parašykite komentarą

Top