Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Apklausa:įtakingiausi šalies politikai ir V. Landsbergio komentaras

Apklausa:įtakingiausi šalies politikai ir V. Landsbergio komentaras

 

www.verslaspolitika.lt

,,Visi žmonės yra svarbūs tarp savo artimųjų, bendruomenės, kolegų ar bendraminčių. Palinkėčiau, kad kiekvieno mūsų įtaka taptų vertybe, būtų prasminga ir stiprintų Lietuvą“, – sako Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė.
,,Visi žmonės yra svarbūs tarp savo artimųjų, bendruomenės, kolegų ar bendraminčių. Palinkėčiau, kad kiekvieno mūsų įtaka taptų vertybe, būtų prasminga ir stiprintų Lietuvą“, – sako Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė.

Lietuvos elito ir visuomenės vertinimu, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra įtakingiausi šalies politikai, skelbia portalas delfi.lt.

Naujienų portalo „Delfi“ užsakymu žurnalas „Reitingai“ Lietuvos elito nuomonės tyrimą atliko gegužės 25 – birželio 15 dienomis. Iš viso atsakymus pateikė 721 asmuo.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ naujienų portalo užsakymu reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimą atliko 2016 metų birželio 21-29 dienomis.

Jau antrus metus DELFI pristato išskirtinį projektą „Lietuvos įtakingiausieji 2016”.

Septynių dalių ciklas atskleis, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi politikai, verslininkai/ekonomistai, tarnautojai/teisininkai, žiniasklaidos atstovai, visuomenininkai bei sporto ir popkultūros atstovai.

Rugsėjo 5 dieną projektą vainikuos bendras Lietuvos įtakingiausiųjų sąrašas.

Šis projektas unikalus tuo, kad Lietuvos elito nuomonė lyginama su tautos balsu. Tai reiškia, kad buvo atliktos dvi apklausos: vienoje apklaustas šalies elitas, kita apklausa yra reprezentatyvi ir atspindi Lietuvos gyventojų nuomonę.

Pirmoje projekto dalyje DELFI pristato tyrimą, kuris atskleidžia, kas Lietuvoje yra įtakingiausi politikai.

Pagal žurnalo „Reitingai“ atliktą elito apklausą, įtakingiausia politikė Lietuvoje – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė paprastai lyderiauja visose nuomonės apklausose ir reitinguose.

,,Nesiekiu populiarumo populizmu, manau, kad įtakos bei galios įvertinimas tikriausiai yra paveiktas konkrečių nuveiktų darbų, ne tik mano asmeniškai, bet ir visos Vyriausybės“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

Antroje vietoje – premjeras Algirdas Butkevičius, trečias – buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis. Taip įtakingiausiųjų trejetukas atrodė ir praėjusiais metais.

Ketvirtoje pozicijoje atsidūrė kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, penktoje – opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Į dešimtuką taip pat pateko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) Seimo rinkimuose vedantis Saulius Skvernelis, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis liko už pirmojo dešimtuko ribos – vienuoliktas.

„Aš neatsakau už tokius rinkimus ir atrinkimus, kaip jūs sakote, elito apklausas. Tegul elitas ir aiškinasi, kodėl jiems taip atrodo“, – sakė V. Landsbergis.
„Aš neatsakau už tokius rinkimus ir atrinkimus, kaip jūs sakote, elito apklausas. Tegul elitas ir aiškinasi, kodėl jiems taip atrodo“, – sakė V. Landsbergis.

Palyginti su praėjusiais metais atliktu analogišku tyrimu, dešimtuke nebėra į korupcijos skandalą įsipainiojusio ir Seimo nario mandato atsisakiusio buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio, taip pat Darbo partijos įkūrėjo, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho.

Tuo metu S. Skvernelio ir R. Karbauskio praėjusiais metais pirmajame dešimtuke nebuvo.

„Žmonių pasitikėjimas man yra didžiausias įpareigojimas ir atsakomybė. Įtaka – tai galimybė sąžiningai dirbti savo šaliai, užtikrinti stabilumą valstybėje, nuoširdžiai padėti žmonėms, juos palaikyti ir įkvėpti. Visi žmonės yra svarbūs tarp savo artimųjų, bendruomenės, kolegų ar bendraminčių. Palinkėčiau, kad kiekvieno mūsų įtaka taptų vertybe, būtų prasminga ir stiprintų Lietuvą“, – sako Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė.

„Man asmeniškai reitingai yra įdomūs, visuomet rūpi žmonių nuomonė ir, žinoma, smagu, kai esi teigiamai įvertinamas, bet tuo pačiu stengiuosi per daug nesureikšminti, nes puikiai žinau, kad vieną dieną gali būti labai populiarus – o kitą tavo reitingai gali nukristi, ir tai gali būti taikoma kiekvienam. Nesiekiu populiarumo populizmu, manau, kad įtakos bei galios įvertinimas tikriausiai yra paveiktas konkrečių nuveiktų darbų, ne tik mano asmeniškai, bet ir visos Vyriausybės“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

A. Butkevičius kelia klausimą, ar visuomet išrenkami įtakingiausi, ar šis epitetas nueina į antrą planą ir žmonės labiau renka tuos, kurių pavardės populiarios. Kitaip tariant, svarsto premjeras, galbūt kartais išrenkami „žinomiausieji“.

Tuo metu pirmasis faktinis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas V. Landsbergis buvo lakoniškas. „Aš neatsakau už tokius rinkimus ir atrinkimus, kaip jūs sakote, elito apklausas. Tegul elitas ir aiškinasi, kodėl jiems taip atrodo“, – sakė V. Landsbergis.

 

Parašykite komentarą

Top