Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Apmokėjimas kavinėje: iš kieno sąskaitos?

Apmokėjimas kavinėje: iš kieno sąskaitos?

,,Šiandien vaikinas ne visada turi apmokėti merginos išlaidas kavinėje arba kitoje vietoje“, – teigia etiketo ekspertas Arminas Lydeka.
,,Šiandien vaikinas ne visada turi apmokėti merginos išlaidas kavinėje arba kitoje vietoje“, – teigia etiketo ekspertas Arminas Lydeka.

Arminas LYDEKA

Etiketo ekspertas

Paprasčiausia formulė yra tokia – kas kviečia, tas ir apmoka visas išlaidas kavinėje, tačiau pasitaiko įvairių niuansų. Tuo labiau, kad laikai keičiasi.

Ankščiau dėl tokios situacijos nekildavo jokių klausimų. Visi buvo išmokę ir įpratę, kad kiekvienas save gerbiantis vaikinas, kviesdamas merginą į kavinę, į restoraną ar į koncertą, privalėjo apmokėti ir pakviestos merginos išlaidas. Klausimų nekildavo nė merginoms – jeigu kviečia vaikinas, jis ir moka. O merginos pasiūlymą mokėti pusiau arba sumokėti ir už vaikiną pastarasis vertino kaip didelį įžeidimą, tam tikra prasme jo vyriškumo sumenkinimą.

Tačiau laikai pasikeitė, požiūris į šį klausimą – taip pat. Feminizmo judėjimo įtaka pasauliui, moterų emancipacija, lygių galimybių ir lygios partnerystės gyvenime įtvirtinimas sąlygojo požiūrio į vyro ir moters santykių pasikeitimą.

Šiandien, be abejo, ne visada vaikinas turi apmokėti merginos išlaidas kavinėje arba kitoje vietoje. Apsisprendimas, kaip pasielgti šitoje situacijoje, priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia, nuo merginos ir vaikino konkrečių santykių apibrėžimo. Tai yra – ar jie kolegos, bendradarbiai, ar pažįstami, ar neutralūs partneriai. Tokiu atveju paprastai moka kiekvienas už save. Nebent susitikimas yra proginis, ir vaikinas ar mergina pareiškia, kad jis/ji vaišina.

Kai yra vaikino ir merginos koks nors bendras ,,biudžetas“, o jų santykiai – artimi, nėra skirtumo, kuris moka, nes pinigai išeina iš ,,vienos piniginės“. Tačiau išmintingos moterys leis vyrams atlikti šį veiksmą, dažnai vyrams tai yra gana svarbu.

Verslo pasaulyje įprastas ir visiškai normalus reiškinys – kad moteris, pakvietusi vyrą dalykinių pietų, apmokės ir svečio išlaidas.

Vaikinas, pakvietęs merginą į kavinę ar kur kitur, neįžeisdamas jos, turėtų pasiūlyti sumokėti ir jos išlaidas, tačiau jeigu kompanionė parodo norą mokėti atskirai, nereikia priešintis, nes antraip galite įžeisti savo draugę, jog laikote ją išlaikytine, ir tuo būti nesuprastas. Vaikino įkyrumas gali smarkiai pakenkti jo įvaizdžiui merginos akyse. Kai mergina nerodo jokios iniciatyvos dėl apmokėjimo, vaikinas (na, tokia jau jų dalia) atsiskaito pats.

Verslo pasaulyje įprastas ir visiškai normalus reiškinys – kad moteris, pakvietusi vyrą dalykinių pietų, apmokės ir savo svečio išlaidas.

Pati paprasčiausia, primityviausia formulė yra tokia – kas kviečia, tas ir apmoka visas išlaidas kavinėje, tačiau pasitaiko visokių niuansų. Be abejo, visada svarbiausia – tarpusavio susitarimo reikalas. Prieš eidami į kavinę turite apsispręsti, kaip bus apmokėtos išlaidos, kad vėliau išvengtumėte dviprasmiškų situacijų, nepagrįstų kaltinimų ar nesuprastų įsipareigojimų.

,,Verslas ir politika“, 2015 m. balandis, Nr. 4 (65)

Parašykite komentarą

Top