Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Apskričių valstybinėse mokesčių inspekcijose – pertvarka

Apskričių valstybinėse mokesčių inspekcijose – pertvarka

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo pertvarkomos apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI).

Šiuo metu apskrityse savarankiškai veikia 10 AVMI, po pertvarkymo liks 5, tačiau savivaldybių teritorijose mokesčių mokėtojus aptarnaujančių padalinių irdarbuotojų skaičius nesikeis.

Pertvarka leis ne tik padidinti mokesčių administravimo efektyvumą, bet ir sutaupyti apie 135 tūkst. eurų per metus. Įgyvendinus projektą, AVMI iš viso sumažės apie 10 pareigybių. Siūloma, kad pokyčiai būtų įgyvendinti nuo šių metų gruodžio 1 dienos.

Optimizuojant valstybės padalinių skaičių, Alytaus ir Marijampolės AVMI bus prijungtos prie Kauno AVMI. Prie Klaipėdos AVMI bus prijungtos Tauragės ir Telšių AVMI, o Utenos AVMI – prie Panevėžio AVMI.

Tokį sprendimą paskatino didelis apskričių mokesčių inspekcijų veiklos apimties bei darbuotojų skaičiaus skirtumas. Pavyzdžiui, Vilniuje mokesčių mokėtojų aptarnaujama 10 kartų daugiau nei nuo sostinės nutolusiose apskrityse. Be to, atitinkamai skiriasi ir surenkamų biudžeto pajamų dydžiai, darbo krūviai bei jo efektyvumas.

Pertvarkius anksčiau minėtas AVMI, Valstybinės mokesčių inspekcijos paslaugų teikimas Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose bei Utenoje mokesčių mokėtojams nenutrūks ir paslaugų kokybė nesuprastės.

Šis nutarimas dėl apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų reorganizavimo sudarys sąlygas padidinti mokesčių administravimo efektyvumą, taip pat leis optimizuoti darbo krūvius bei gerinti mokesčių mokėtojų darbo aptarnavimo kokybę.

Parengta pagal Finansų ministerijos inform., www.finmin.lt

Parašykite komentarą

Top