Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Aptartas bendradarbiavimas su Turkmėnistanu

Aptartas bendradarbiavimas su Turkmėnistanu

Gegužės 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Turkmėnistano ambasadoriaus Nazarkulio Shakuliyevo skiriamuosius raštus.

Susitikime su ambasadoriumi Nazarkuliu Shakuliyevu Predidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad bendradarbiavimą reikėtų stiprinti žemės ūkio, informacinių technologijų, maisto pramonės, farmacijos srityse. LR Prezidentūros kanceliarijos nuotr./R. Dačkaus nuotr.
Susitikusi su ambasadoriumi Nazarkuliu Shakuliyevu Predidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad bendradarbiavimą reikėtų stiprinti žemės ūkio, informacinių technologijų, maisto pramonės, farmacijos srityse. LR Prezidentūros kanceliarijos nuotr./R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė su ambasadoriumi aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Šiuo metu Lietuvos ir Turkmėnistano prekyba išlieka stabili. Prezidentė pabrėžė, jog bendradarbiavimą reikėtų stiprinti žemės ūkio, informacinių technologijų, maisto pramonės ir farmacijos srityse. Lietuva taip pat yra pasirengusi dalytis patirtimi logistikos, transporto, veterinarijos, ekologinės žemdirbystės ir gyvulininkystės srityse.

Šiemet minima 25 metų Turkmėnistano nepriklausomybės sukaktis.

Kalbant apie tarptautinius santykius, šalies vadovė pabrėžė, jog prie artimesnių Europos Sąjungos ir Turkmėnistano ryšių prisidėtų Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo ratifikacijos užbaigimas, tačiau tam būtina pabaigti žmogaus teisių apsaugą stiprinančias konstitucines reformas.

Lietuva remia Turkmėnistano reformas, prie kurių įgyvendinimo galėtų prisidėti savo patirtimi ekonomikos liberalizavimo, standartų įgyvendinimo ir teisingumo srityse.

Prezidentė pasveikino šalį ir jos žmones su šiemet minima 25 metų Turkmėnistano nepriklausomybės sukaktimi.

1991 m. gruodžio 20 d. Lietuva pripažino Turkmėnistano nepriklausomybę. Šalių diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. liepos 21 dieną.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inform.

Parašykite komentarą

Top