Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Artūro Noviko džiazo mokykla: tarptautiniai konkursai ir aukso medaliai

Artūro Noviko džiazo mokykla: tarptautiniai konkursai ir aukso medaliai

Su muzika užaugę jaunuoliai Artūro Noviko džiazo grupėse dainuoja ir studijuodami, ir baigę aukštuosius mokslus.
Su muzika užaugę vaikai Artūro Noviko džiazo grupėse dainuoja ir mokydamiesi mokykloje, ir studijuodami, ir baigę aukštuosius mokslus.

Artūro Noviko džiazo mokykla įkurta 2004 metais. Tai vienintelė mokykla Lietuvoje, kurioje vaikai nuo ketverių metų mokomi dainuoti džiazą vokaliniame ansamblyje. Kad mokėtų skaityti iš natų, visi mokyklos auklėtiniai mokosi solfedžio. Pasirinktiniai (neprivalomi) dalykai: fortepijonas, fleita, saksofonas, gitara, mušamieji.

Kasmet į muzikuojančių vaikų būrį įsilieja nauja keturmečių karta. Padedami pedagogų – savo srities profesionalų – mažieji išmoksta ne tik dainuoti ar groti. Scenos judesys, atsakomybės jausmas prieš kiekvieną koncertą, punktualumas, gebėjimas būti kolektyvo nariu nuo vaikystės ugdomos savybės praverčia tolimesnėje asmenybės tobulėjimo raidoje. Su muzika užaugę jaunuoliai Artūro Noviko džiazo grupėse dainuoja ir studijuodami, ir baigę aukštuosius mokslus.

Mokyklos veikla neapsiriboja tik pamokomis. Džiazo grupės ir solo atlikėjai dalyvauja šalies ir tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose. Jie – konkurso „Dainų dainelė“ laureatai, užsienyje laimėti Grand Prix, parsivežti laureatų diplomai – tarsi savotiškas lakmuso popierėlis, leidžiantis pasitikrinti profesionalumo lygį. Atlikėjai nuolat  kviečiami koncertuoti Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybės renginiuose.

Mokyklos kolektyvai yra pelnę geriausio Lietuvos vokalinio ansamblio titulą, laimėję „Aukso paukštės“, Lietuvos muzikų sąjungos “Auksinio disko” apdovanojimus. Pasaulio chorų olimpiadoje „Jazz Island” ir „Mini Jazz” laimėjo aukso medalius.

„Verslo ir politikos” inf.

Parašykite komentarą

Top