Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Asmenų sekimas – be teismo nutarties?

Asmenų sekimas – be teismo nutarties?

Seimas leido žvalgybai klausytis pokalbių be teismo leidimo: bet ar užtikrins žmonių teisę į privatumą?

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) nepritaria Seime birželio 21 d. beveik vienbalsiai priimtam Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimui, faktiškai įteisinusiam asmenų sekimą be teismo nutarties. Todėl ragina Prezidentę Dalią Grybauskaitę jo nepasirašyti.

Visos Seimo frakcijos be išimties – ir konservatoriai, ir liberalai, ir socialdemokratai, išskyrus 6 susilaikiusius Seimo narius, pritarė šiam įstatymo pakeitimui, kuriuo elektroninius ryšius teikiantys ūkio subjektai žvalgybos institucijoms teikti informaciją apie atskirų asmenų ar ūkio subjektų veiklą, potencialiai keliančią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, privalo net ir be teismo nutarties.

,,Visame pasaulyje demokratinės valstybės nuolat savęs klausia – kur prasideda ir baigiasi riba tarp saugumo ir privatumo užtikrinimo šalies piliečiams? Esame įsitikinę, kad nacionalinis saugumas gali ir turi būti užtikrinamas nepažeidžiant asmenų privatumo ir užkertant bet kokias galimybes piktnaudžiavimui tarnybine padėtimi“, – sakė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Artūras Zuokas.

Pasak jo, kontraversiška Edwardo Snowdeno istorija rodo, kad kai valstybinių institucijų darbuotojams suteikiama beveik neribojama teisė disponuoti informacija apie privatų asmenų gyvenimą, dažnai suveikia žmogiškasis faktorius, ir savo padėtimi imama piktnaudžiauti.

BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top