Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Atidaryta Šiaulių laisvoji ekonominė zona

Atidaryta Šiaulių laisvoji ekonominė zona

IMG_0532Bene didžiausias Šiaulių regione verslo aplinkos gerinimo investicijų projektas – Šiaulių laisvosios ekonominės zonos atidarymas  – sulaukė ypatingo šalies ir miesto valdžios dėmesio. Investicijoms paruošta pramonės teritorija, tik paskelbus jos atidarymą, sulaukė ir pirmojo investuotojo.

Jau užpildytas Šiaulių pramonės parkas nebegalėjo sutalpinti visų čia norinčių įsikurti investuotojų, tačiau nuo šiol Šiauliai vėl yra pasiruošę priimti bet kokio dydžio investicijas – oficialiai atidaryta net 218 ha ploto Šiaulių laisvoji ekonominė zona. Specialios paskirties teritorijos atidaryme dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Seimo nariai, savivaldos ir verslo atstovai.

„Čia yra Šiaulių miesto ekonominė ateitis, šis objektas užtikrins miesto gyvavimą ir perspektyvas. Laisvajai ekonominei zonai trūksta tik vieno dalyko – geležinkelio atšakos. Dalis procedūrų jau yra atlikta, tikiuosi, kad šalia vėžės Vilnius–Klaipėda atsiras ir nedidelė, tačiau labai reikalinga atšaka į laisvąją ekonominę zoną“, – kalbėjo Šiaulių meras A. Visockas.

Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, šis projektas svarbus ne tik Šiauliams, bet ir visai Lietuvai. Tokie objektai skatina ekonomikos plėtrą ir gerina socialinę gerovę.

„Investuotojai, ieškodami vietos įsikurti, vertins ne tik pramonės teritorijas, jiems svarbu ir universitetas ar kitos mokymo įstaigos, kultūrinis gyvenimas, laisvalaikio praleidimo galimybės. Žinau, kad Šiaulių miestas yra kompleksiškai pasiruošęs pritraukti investicijų“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Šiauliuose gimęs ir augęs ūkio ministras Evaldas Gustas pasidžiaugė, kad miestas vėl tampa vienu iš stipriausių pramonės ir gamybos centrų Lietuvoje, čia mielai kuriasi vietos ir užsienio bendrovės.

„Matant  greta esančio Pramonės parko sėkmę, galima prognozuoti, kad Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje netrūks investuotojų, ji taps pavyzdžiu kitoms ekonominėms zonoms“, – teigė ūkio ministras.

Projekto rangovai – bendrovės ,,Meyer & John“ atstovai perdavė simbolinį LEZ raktą teritorijos operatoriams ir miesto merui, po to buvo perkirpta atidarymo juostelė.

Iškarto po oficialios ceremonijos pasirašyta ir pirmoji investicijų sutartis. Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje įsikurti panoro UAB „ROL Ergo LT“. Bendrovės vadovas Rytis Dijokas patvirtino, kad akcininkai iš Švedijos ilgai rinkosi, kur vystyti gamybą – Lietuvoje ar JAV. Tik patrauklios Šiaulių LEZ sąlygos akcininkams padėjo apsispręsti, kad naujas, modernus 10 tūkst. kv. metrų ploto fabrikas būtų statomas būtent Šiauliuose.

Šiaulių miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top