Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Atnaujinta Vilniaus universiteto Teisės klinika sulaukė šalies vadovės dėmesio

Atnaujinta Vilniaus universiteto Teisės klinika sulaukė šalies vadovės dėmesio

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo atnaujintos Vilniaus universiteto Teisės klinikos atidaryme. Siekdama padėti socialiai pažeidžiamiems asmenims, Vilniaus universiteto iniciatyva įkurta Teisės klinika nemokamą teisinę pagalbą siūlo visiems, kam mokamos paslaugos yra sunkiai prieinamos.

„Jau 18 metų nemokamą teisinę pagalbą savanoriškais pagrindais teikianti Teisės klinika – puikus savanorystės pavyzdys. Bendra studentų, universiteto, advokatūros veikla labai svarbi visiems. Tai galimybė šalies žmonėms spręsti teisines problemas ir teisinę pagalbą gauti prieinamu keliu“, – sakė šalies vadovė

Kasmet į šalies savivaldybes nemokamos pirminės teisinės pagalbos kreipiasi apie 44 tūkstančiai Lietuvos žmonių. Net 70 procentų šalies advokatų veiklos koncentruota Vilniuje, kai mažesniuose miestuose praktikuoja tik po kelis advokatus, o tarp jų nelieka realios konkurencijos. Gyventojus nuo tokių mokamų teisinių paslaugų dažniausiai atbaido gana aukštos paslaugų kainos, dėl to stipriai sumažėja ir žmonių galimybė savo teises ginti teisinėmis priemonėmis.

Tam, kad nemokama teisinė pagalba būtų prieinama kuo didesniam žmonių ratui visoje Lietuvoje, Teisės klinika konsultuoti pradeda nuotoliniu būdu – internetu. Taip pat ima teikti pagalbą nevyriausybinėms organizacijoms ir pradedančioms verslo įmonėms.

Neseniai Teisės klinika prisijungė ir prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ bei nemokamą teisinę pagalbą ėmė teikti šeimoms, planuojančioms įsivaikinti ar globoti, asmenims, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje ir ieškantiems teisinių priemonių prieš smurtautoją, bei kampanijos partneriams – nevyriausybinėms organizacijoms.

Pagalbą Teisės klinikoje savanoriškai teikia vyresniųjų kursų VU Teisės fakulteto studentai, o konsultacijų kokybę užtikrina fakulteto mokslo darbuotojai, profesionalūs advokatai ir teisininkai. Per metus į kliniką kreipiasi apie 4000 žmonių. Per visą savo gyvavimo laikotarpį pagalba suteikta jau 50 tūkstančių šalies gyventojų.

Prezidentės spaudos tarnyba inf. ir nuotrauka

 

Parašykite komentarą

Top