Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Atšvaitai – ne vienadienė akcija

Atšvaitai – ne vienadienė akcija

Socialdemokratų inicijuotas projektas mažina žuvusiųjų keliuose skaičių. Per 10 metų Lietuvoje eismo įvykiuose  žuvusių žmonių sumažėjo daugiau kaip 3 kartus.

Remiantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, pastaraisiais metais kelis kartus sumažėjo ir eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius. Per pastaruosius 10 metų žuvusių vaikų (iki 18 metų) sumažėjo apie 6 kartus. 2015 m. dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo Lietuvoje nežuvo nė vienas vaikas.

2002 m. idėjos dalinti atšvaitus iniciatorius Seimo narys Eduardas Šablinskas pirmuosius 80 tūkst. atšvaitų, padedant policijos pareigūnams, išdalino pirmokėliams ir važnyčiotojams.  2006 m. socialdemokratų iniciatyva balandžio 6-oji buvo įtraukta į atmintinų dienų sąrašą.

„Džiaugiuosi, kad prieš keturiolika metų socialdemokratams kilusi idėja dalinti atšvaitus padėjo pasiekti tokių puikų rezultatų, o įteisinta atmintina Saugaus eismo diena vis labiau pastebima visuomeniniame gyvenime“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Eduardas Šablinskas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susiekimo ministerijos vadovo Egidijaus Skrodenio teigimu, žuvusiųjų skaičių sumažinti pavyko keliuose įrengus kalnelius, žiedines sankryžas. Visuomenės dėmesio atkreipimas į saugumą keliuose, atšvaitų segėjimą taip pat padėjo pasiekti ženklių rezultatų.

Parengta pagal LSDP informacijos centro, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top