Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Aukštos klasės butų paklausa Lietuvoje nemažėja

Aukštos klasės butų paklausa Lietuvoje nemažėja

4952Šiemet nekilnojamojo turto rinkai daugiausia butų pasiūliusi nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“ teigia, kad aukštos klasės butų paklausa dar nėra patenkinta. Prestižinis būstas šiemet perkamas intensyviau nei vidutinės klasės butai.

2015-aisiais pirkėjams pasiūliusi 689 naujus butus bendrovė „MG Valda“ tapo didžiausia naujo būsto rinkos dalyve. Ji pagal butų skaičių užima apie 17 proc. naujo būsto rinkos (skaičiuojant, kad iš viso rinkoje yra apie 4100 naujų butų).

„Mūsų rezultatai rodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį pardavimai nesumenko, nors buvo prognozuojamas nekilnojamojo turto rinkos stabtelėjimas. Didesnio spaudimo kainoms iš rinkos taip pat nepajutome. Pavasarį pastebėjome intensyvesnį rezervacijų augimą, vasarą naujų butų pardavimai viršijo lūkesčius. Šiuo metu jau rezervuota trečdalis naujai statomų butų, kurie bus baigti tik šių ar net kitų metų pabaigoje“, – šių metų rezultatais dalijosi „MG Valdos“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas.

Jis teigė, kad didžiausią „MG Valdos“ pasiūlos dalį sudaro aukštos klasės butai. Antakalnyje statomuose „Pušų terasų“ namuose parduodami 381 butai,  Užupyje plėtojamoje gyvenvietėje „Užupio krantinės“ – 180 butų.

Didžiausia Vilniuje aukštos klasės butų gyvenvietė

„Antakalnyje statome didžiausią Vilniuje aukštos klasės gyvenvietę „Antakalnio terasos“ – čia iš viso bus pastatyti 849 aukštos klasės butai. Pagal pirkėjų susidomėjimą matome, kad Vilniuje prestižinio būsto paklausa išlieka didelė. Tik pradėjus pardavimus, tiek Antakalnyje, tiek Užupyje pirmiausia buvo išpirkti dideli butai su geriausiais vaizdais pro langus. Tai leidžia teigti, kad yra didelė kategorija pirkėjų, kurie pirmiausia renkasi butą pagal kokybę, o tik paskui pagal kainą. Manau, mūsų dėmesys aukščiausios klasės butų segmentui pasiteisino ir atspindėjo rinkos poreikį“, – svarstė „MG Valdos“ pardavimų vadovas.

Jis teigė nemanantis, kad prestižinės klasės būsto rinka Lietuvoje jau yra prisotinta. Mat kokybiškų didelio ploto butų pirkėjams vis dar trūksta. Priežasčių kainų mažėjimui prestižinio būsto kategorijoje jis taip pat nemato.

Mantas Umbrasas pastebi, kad prieš kurį laiką žmogui, sukaupusiam daugiau lėšų, norėjosi gyventi užmiestyje, nuosavame name. Šiandien į didelius butus, turinčius nuosavas erdvias terasas, parvyksta gyventi žmonės iš individualių namų – jiems reikia erdvės ir kartu kokybiškos infrastruktūros.

Dar viena pirkėjų dalis – iki šiol prabangiuose nuomojamuose butuose gyvenę žmonės, nusprendę įsigyti nuosavus namus. Dažniausiai tokį sprendimą nulemia santuoka ir gausėjanti šeima.

„Antakalnyje prestižinės klasės butus įsigyja nemaža dalis jaunų žmonių iki 35 metų – tai aukštas pareigas užimantys ir didesnes pajamas gaunantys, daug karjeros srityje pasiekę vilniečiai, kurie nusprendžia investuoti į savo nuosavus namus. Žinant jaunų žmonių polinkį nuomotis būstą, matome, kad nuosavus namus turėti jie nusprendžia tik labai gerai viską įvertinę. Jie butą renkasi pusę metų ir ilgiau. Tai itin reiklus mūsų pirkėjų segmentas, kuriam svarbi ir buto kokybė, ir vystytojo patikimumas“, – kalbėjo M. Umbrasas.

Dar viena pirkėjų kategorija yra savo sukauptas lėšas investuoti norintys žmonės – jiems svarbiausias yra butų likvidumas, todėl prioritetas skiriamas kokybei ir vietai. Tokie pirkėjai renkasi kokybiškus butus, kurie yra prestižinėse Vilniaus vietose ir kurių vertė greitai nesumažės.  Toks pirkėjų segmentas itin aktyvus šiuo metu, kai bankų mokamos palūkanos už indėlius siekia nulį, o surasti galimybių saugiai investuoti su norima grąža tampa vis labiau sudėtinga.

Senamiestyje trūksta naujų butų

Prognozuodamas antrojo šių metų pusmečio NT rinkos tendencijas „MG Valdos“ pardavimų vadovas neslėpė optimizmo.

„Manau, kad prestižinio būsto pardavimų nesumažės, juolab, kad baigsime statyti namus, ir potencialūs pirkėjai galės ateiti ir patys apžiūrėti vietą, vaizdą pro langą, buto išplanavimą ir net siūlomus pilnos apdailos variantus. Tai leidžia žmonėms greičiau priimti sprendimą, ar jie nori čia gyventi“, – teigė M. Umbrasas.

Be to, šiuo metu statoma nauja išskirtinė gyvenvietė „Užupio krantinės“, kur „MG Valda“ siūlo 180 butų ant Vilnelės kranto. Čia planuojama sulaukti pirkėjų, ieškančių galimybės apsigyventi senamiestyje. Pasak M. Umbraso, Vilniaus senamiestyje prestižinės klasės būsto pasiūla iki šiol nebuvo didelė, o ir ateityje tokia išliks, nes senojoje Vilniaus dalyje vietos naujiems gyvenamiesiems projektams yra gana ribotos.

Parengė Kristina Jugulytė, ,,PR Service“, BNS

Parašykite komentarą

Top