Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Baltarusijos ambasadoriui įteikta Lietuvos nota

Baltarusijos ambasadoriui įteikta Lietuvos nota

Baltarusijos ambasadoriui įteikta Lietuvos nota dėl incidento statomoje Astravo atominėje elektrinėje.

Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas gegužės 5 d. pakvietė Baltarusijos ambasadorių Lietuvoje Aleksandrą Korolį ir paprašė kuo skubiau pateikti išsamią informaciją apie incidentą statomoje Astravo atominėje elektrinėje. Šių diplomatinių veiksmų imtasi iš karto po to, kai Baltarusijos žiniasklaida paskelbė informaciją, kad Astravo AE statybų vietoje sugriuvo tarp dviejų reaktorių statomo korpuso atraminės konstrukcijos.

Viceministras A. Krivas Baltarusijos ambasadoriui įteikė notą, kuria prašoma skubiai pateikti informaciją apie šį įvykį, taip pat ir apie visus kitus incidentus, kurie galimai įvyko Astravo aikštelėje nuo statybos darbų pradžios. Taip pat Baltarusijos ambasadoriui perduotas prašymas Lietuvos institucijas skubiai informuoti apie taikomas priemones šiems incidentams pašalinti ir apie tai, kaip bus užtikrintas tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas.

Remiantis gegužės 4 d. Baltarusijos spaudoje paskelbta informacija, incidentas įvyko šių metų balandžio viduryje, tačiau dėl šio įvykio Baltarusijos institucijos iki šiol nepateikė jokios oficialios informacijos ar paaiškinimų. Be to, Baltarusijos žiniasklaidos teigimu, tai ne pirmas incidentas statant Astravo atominę elektrinę.

Užsienio reikalų ministerija nuolat reiškia susirūpinimą dėl statomos Astravo atominės elektrinės saugos ir kelia šiuos klausimus Europos Sąjungos, TATENA, Jungtinių Tautų ir kitose organizacijose.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos, ELTOS inform.

Parašykite komentarą

Top