Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė bendradarbiauti

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė bendradarbiauti

Gegužės 23 d. Kuressaare (Estija) vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Estijos gynybos ministras Hannesas Hanso (Hannes Hanso) ir Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis (Raimonds Bergmanis) sutarė dėl konkrečių praktinių žingsnių ruošiantis priimti NATO pajėgas Baltijos šalyse.

Apie jų dislokavimą, tikimasi, bus nuspręsta NATO gynybos ministrų susitikime ir patvirtinta Varšuvoje vyksiančiame NATO valstybių vadovų susitikime.

www.kam.lt nuotr.
Estijos gynybos ministerijos nuotr./ www.kam.lt

„Sustiprintas sąjungininkų buvimas mūsų regione bus svarbiausias sprendimas Baltijos šalims artėjančiame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje. Džiugu, kad NATO šalių sostinėse sutariama dėl keturių batalionų kovinių grupių Baltijos valstybėse ir Lenkijoje reikalingumo. Mūsų pareiga užtikrinti, kad po viršūnių susitikime priimtų sprendimų būtume pasiruošę juos įgyvendinti nedelsiant“,– susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

Baltijos šalių ministrai aptarė Baltijos šalių teikiamą priimančiosios šalies paramą, įskaitant infrastruktūrą ir treniravimosi sąlygas, gerinant NATO pajėgų priėmimą šalyse. Ministrai sutarė išanalizuoti įvairius poligonų Baltijos šalyse panaudojimo atvykstančių pajėgų poreikiams variantus. Ypatingą dėmesį ministrai skyrė NATO pajėgų judėjimo regione procedūrų koordinavimui ir tolesniam jų lengvinimui, sudarant sąlygas kuo sklandesniam sąjungininkų pajėgų judėjimui regione.

Ministras J. Olekas sustikime akcentavo Baltijos šalių paramą Gruzijos euroatlantinės integracijos siekiams.

Ministras J. Olekas sustikime akcentavo Baltijos šalių paramą Gruzijos euroatlantinės integracijos siekiams. „Varšuvoje NATO turėtų nusiųsti stiprų signalą Gruzijai dėl nuolatinės paramos jai užtikrinant, kad Gruzijos euroatlantinis kelias yra negrįžtamas. Mes turime atskirai ir kartu ieškoti galimybių teikti daugiau paramos įgyvendinant NATO patvirtinto priemonių paketą Gruzijai. Taip pat kviečiu ieškoti galimybių kartu siųsti karinius specialistus ir karius į pratybas Gruzijoje“, – kalbėjo ministras J. Olekas.

Remdama glaudesnį NATO bendradarbiavimą su Gruzija, Lietuva skyrė karininką į praėjusiais metais Tbilisyje atidarytą NATO ir Gruzijos jungtinį pratybų ir vertinimo centrą. Lietuvos kariuomenės instruktoriai surengė savaitės trukmės kursus Gruzijos kariuomenės karininkams ir užtikrino kursuose dalyvaujančių karių maitinimą lauko sąlygomis.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai pasirašė komunikatą dėl bendrų pozicijų svarbiausiais saugumo ir gynybos srities klausimais.

Kalbėdamas apie paramą Ukrainai, ministras J. Olekas akcentavo politinę ir praktinę paramą Ukrainos gynybos reformoms. Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad NATO turi paskelbti platų paramos Ukrainai paketą, kuris apimtų visą sąjungininkių teikiamą paramą gynybos reformų ir pajėgų plėtros srityse.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai pasirašė komunikatą dėl tolesnio šalių bendradarbiavimo ir bendrų pozicijų svarbiausiais saugumo ir gynybos srities klausimais.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top