Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Bendradarbiavimas su Honkongu įgauna pagreitį

Bendradarbiavimas su Honkongu įgauna pagreitį

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, gegužės 25 dieną susitikęs su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregory So, aptarė prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir bendradarbiavimą turizmo srityje bei pasiūlė aktyviau megzti ryšius gyvybės mokslų srityje.

www.lrv.lt nuotr.
www.lrv.lt nuotr.

„Džiaugiuosi, kad pasinaudojote mano kvietimu mūsų susitikime kovo mėnesį Honkonge atvykti į Lietuvą ir tiesiogiai pasidomėti mūsų šalyje esančiomis investicijų galimybėmis. Lietuva suinteresuota plėtoti prekybinius ryšius su Honkongu kaip startiniu tašku Lietuvos verslui toliau skverbiantis į Kinijos rinką“,– sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak premjero, Lietuva, būdama geografiniame Europos centre ir galinti pasiūlyti integruotą transporto infrastruktūrą bei kvalifikuotą darbo jėgą, yra vartai į 500 milijonų gyventojų Europos Sąjungos rinką.

Honkongo sekretorius pažymėjo, kad su dideliu entuziazmu atvyko į  Lietuvą, kur suplanuoti susitikimai su mūsų šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

Lietuva yra vartai į Europos Sąjungos rinką.

„Lietuvos verslininkams bus pristatytos bendradarbiavimo ir investicijų pritraukimo galimybės pasinaudojant programa „One Belt, One Road“. Šioje Kinijos vykdomoje strategijoje Baltijos šalys turi ypatingą reikšmę, kadangi ekonominio bendradarbiavimo ir transporto keliai į Europą eina būtent per Baltijos šalis“, – sakė Honkongo sekretorius, pridurdamas, Honkongo infrastuktūra bei geografinė padėtis suteikia išskirtines sąlygas ekonominiam bendradarbiavimui su Kinija.

Ministras Pirmininkas akcentavo, kad mato dideles galimybes šalių bendradarbiavimui gyvybės mokslų srityje.

„Lietuvos gyvybės mokslų pramonė yra viena pažangiausių Vidurio ir Rytų Europoje. Sparčiai auga biotechnologijų ir farmacijos mokslinių tyrimų apimtys bei gamyba šiame sektoriuje, daugiau kaip 80 proc. produkcijos yra eksportuojama. 15 tūkstančių mokslininkų bei specialistų, beveik 200 įmonių, dirbančių gyvybės mokslų srityje, šimtamilijoninės Vyriausybės investicijos į verslo ir mokslo slėnius – tai rodo, kad Lietuva tampa svarbiu aukštųjų technologijų inovacijų centrų Europoje“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas pakvietė prekybos ir ekonominės plėtros sekretorių ir kitus Honkongo administracijos vadovus kartu su verslo ir mokslo bendruomene dalyvauti Vilniuje rugsėjo mėnesį rengiamoje svarbioje didelėje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2016“.

Kalbantis apie bendradarbiavimą turizmo srityje, sekretorius sakė, jog vis daugiau Honkonge gyvenančių žmonių domisi Baltijos šalimis, tarp jų ir Lietuva, todėl turistų skaičius Lietuvoje ir toliau augs. Pernai turistų iš Kinijos skaičius siekė 10 tūkst., didelį turistų dėmesį iš Azijos traukia sveikatingumo paslaugas teikiantys kompleksai.

Susitikimo dalyviai taip pat pasidžiaugė atsiveriančiomis lietuviškos jautienos ir pieno produktų eksporto galimybėmis į Kiniją. Lietuvai tai reiškia didesnes eksporto galimybes, o Kinijai ir jos specialiajam administraciniam regionui Honkongui – platesnį pasirinkimą.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos inform., www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top