Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > ,,Biržų žemtiekimas“: kodėl verta pasikliauti?

,,Biržų žemtiekimas“: kodėl verta pasikliauti?

Viktoras Rinkevičius.
Viktoras Rinkevičius.

 Ilgametes verslo tradicijas puoselėjantis ir nuolat atsinaujinantis ,,Biržų žemtiekimas“ – vertingas ir patikimas žemdirbių partneris. Bendrovės personalas savo klientams nuoširdžiai ieško geriausių sprendimų, žemdirbiams netenka nusiviliti nei bičiuliškais patarimais, nuoširdžia pagalba, nei įgyta modernia technika, įranga.

Sukaupta vertinga bendrovės patirtimi, pastarojo meto pasiekimais, naujovėmis su ,,Verslo ir politikos“ skaitytojais dalijasi ,,Biržų žemtiekimo“ valdybos pirmininkas Viktoras RINKEVIČIUS.

Kiek metų siekia ,,Biržų žemtiekimo“ istorija? Kokia šios įmonės  paskirtis ir specifika?

UAB „Biržų žemtiekimas“ yra viena seniausių šalyje veikiančių įmonių.  Ji buvo įkurta 1959 m. kaip žemės ūkio technikos aprūpinimo, jos aptarnavimo ir atsarginių dalių tiekimo įmonė. 1993 metais įmonė buvo privatizuota ir reorganizuota į akcinę bendrovę, o 1995-aisiais – perregistruota į UAB „Biržų žemtiekimas“. Taigi 2015 m. įmonė minės jau 56-uosius savo gyvavimo ir veiklos metus.

Per visą įmonės gyvavimo laikotarpį keletą kartų keitėsi įmonės pavadinimas, vyko reorganizacijos, didėjo paslaugų apimtys ir asortimentas, tačiau pagrindinė veiklos sritis ir tikslas – būti patikimu žemdirbio partneriu ir padėti jam nelengvame darbe, išliko nepakitęs.

Šiuo metu įmonės pagrindinės veiklos sritys yra žemės ūkio technikos, miško mašinų ir gyvulininkystės įrangos bei higienos ir ūkio prekių, skirtų gyvulininkystės ūkiams, tiekimas, montavimas, aptarnavimas. Visoje Lietuvos teritorijoje, 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą, veikia gyvulininkystės įrangos bei žemės ūkiui ir miško darbams skirtų mašinų servisas. Taip pat „Biržų žemtiekimas“ tiekia atsargines dalis žemės ūkio mašinoms, Biržuose ir Biržų rajone veikia 4 statybinių ir ūkinių prekių parduotuvės.

Kaip apibendrintumėte – kokie praėję metai buvo ,,Biržų žemtiekimui“?   Kokių sunkumų teko patirti, kaip pavyko atlaikyti išbandymus?

2014-ieji „Biržų žemtiekimui“, kaip ir kitoms žemės ūkio technika prekiaujančioms kompanijoms, nebuvo lengvi. Dėl neaiškios Europos Sąjungos finansinės perspektyvos 2014–2020 m. mažėjo žemės ūkio technikos bei miško mašinų pardavimų.

Vis dėlto įmonės veikla apima kelias sritis, todėl net esant stagnacijai žemės ūkio technikos pardavimų bare, įmonė dirbo pelningai – didėjo gyvulininkystės įrangos bei higienos prekių pardavimai, serviso paslaugos. Bendra įmonės apyvarta 2014 metais, lyginant su 2013-aisiais, išaugo net 23 procentais.

2014 metais duris atvėrė naujas „Biržų žemtiekimo“ padalinys Kaune, 9-ojo Forto g. 47. Taigi dabar „Biržų žemtiekimas“ yra lengvai pasiekimas iš bet kokio Lietuvos regiono.

Kaip plėtojama partnerystė su žemdirbiais? Kas lemia abipusį supratimą?

Pagrindinis „Biržų žemtiekimo“ tikslas yra būti kiekvieno žemdirbio partneriu ir bičiuliu. Mes siekiame kurti abipusiškai sėkmingą ir pelningą, ilgalaikiais santykiais grįstą bendradarbiavimą. Įmonės filosofija – laimėti turi abi pusės. Juk abipusiškai naudingas susitarimas  yra sėkmingo, ilgalaikio darbo kartu garantas.

„Biržų žemtiekimo“ komanda savo partneriams-klientams siekia pasiūlyti optimaliausią sprendimą, pritaikytą kiekvienai konkrečiai situacijai, o ne tiesiog parduoti daiktą.  Todėl mūsų šūkis yra „Jūsų sėkmė – mūsų sėkmė!“.

Kokių komplimentų apie įmonės prekes tenka girdėti iš pirkėjų? Koks būtų didžiausias kokybiško ,,Biržų žemtiekimo“ darbo įrodymas?

,,Biržų žemtiekimo“ generalinis direktorius Saulius Silickas (dešinėje) ir įmonės valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius.
,,Biržų žemtiekimo“ generalinis direktorius Saulius Silickas (dešinėje) ir įmonės valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius.

„Biržų žemtiekimo“ klientai džiaugiasi, jog pradėjus bendradarbiauti ir įsigijus būtent jiems, pagal konkrečią  ūkio specifiką (žemės tipas, ūkio dydis ir kt.) parinktą žemės ūkio techniką ar tvartų įrangą, padidėjo ūkio našumas, ūkio darbai atliekami daug greičiau ir lengviau, taip sutaupant laiko ir sumažinant kaštus.

Kaip objektyvų kokybiško „Biržų žemtiekimo“ darbo įrodymą norėčiau paminėti 2012 metais Panevėžio prekybos ir amatų rūmų suteiktą „Geriausios Aukštaitijos regiono paslaugų įmonės“ vardą bei 2013 metais įdiegtą vadybos kokybės sertifikatą ISO 9001.

Kokios šalys jūsų įmonės partnerių žemėlapyje figūruoja?

„Biržų žemtiekimo“  pagrindiniai partneriai yra Vokietijos kompanijos: ,,Same Deutz-Fahr“, gaminanti ir Lietuvos rinkai tiekianti puikius traktorius, kombainus, šienavimo techniką, bei ,,GEA Farm Technologies“, kuri specializuojasi gyvulininkystės ūkiams skirtos įrangos gamyba, higienos prekių tiekimu gyvulininkystės ūkiams.

Taip pat bendradarbiaujame su Austrijos kompanija ,,Vogel-Noot“, gaminančia ir tiekiančia žemės dirbimo ir sėjos techniką, Suomijos kompanija ,,LOGSET“, kuri specializuojasi miško darbams skirtos technikos gamyboje, Danijos kompanija BREDAL, gaminančia trąšų barstytuvus,  Italijos kompanija ,,Diechi“, Lietuvos rinkai tiekiančia teleskopinius krautuvus, bei kitomis Europoje žymiomis ir ilgametės patirties sukaupusiomis kompanijomis iš Italijos, Norvegijos, Suomijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos.

Kokie veiklos prioritetai nubrėžti 2015 metams? Kokius iššūkius teks atremti, kokių naujovių sulauks klientai?

,,Bredal“ trąšų barstytuvas.
,,Bredal“ trąšų barstytuvas.

Ir 2015 metais sieksime savo klientams pasiūlyti tik geriausius jų poreikius bei norus atitinkančius sprendimus. Esame pasiruošę maksimaliai pagerinti serviso bei aprantavimo kokybę, kad nė vienas mūsų klientas nebūtų priverstas laukti, stabdyti darbus, daryti pertraukas, kurios ypač brangiai kainuoja gyvulininkystės sektoriuje.

Orientuojamės į išmaniųjų technologijų diegimą į žemės ūkio technikos mašinas bei gyvulininkystės fermų įrangos modernizavimą. Norėčiau pasidžiaugti 1-ąja Pabaltijo šalyse, 2-ąja Europoje ir 4-ąja visame pasaulyje šiemet, 2015-aisiais, įdiegta Apollo melžimo sistema. 2015 metais numatyta pasiūlyti 3 melžimo robotus MIOne bei 2 šėrimo robotus MixFeeder su įmontuotomis išmaniosiomis technologijomis.

Žinoma, iki kritinės ribos sumažėjusios pieno supirkimo kainos smarkiai sąlygoja ūkininkų perkamąją galią, tačiau „Biržų žemtiekimas“ nepalieka savo klientų likimo valiai. Stengiamės teikti specialius pasiūlymus įrangai, higienos ir plovimo prekėms, bendradarbiaujame su bankais.

Šiais metais Lietuvos rinkai pristatysime DEUTZ-FAHR kompanijos traktorių 9 seriją su keturiais nuo 270 iki 340 AG modeliais. Bolonijoje (Italija) vykusioje tarptautinėje žemės ūkio technikos parodoje EIMA, DEUTZ-FAHR 9340 laimėjo 2015 m. „Auksinio traktoriaus už dizainą“ apdovanojimą. 9-tos serijos modeliai užtikrina didelį našumą lauke – tiek su daug traukos galios reikalaujančiais padargais, tiek ir dirbant su didelių matmenų žemės ūkio technika, nors jie išlieka universaliais traktoriais, pasižyminčiais puikiu manevringumu.

Kokia daugiametė šios įmonės perspektyva? Kokias naujas rinkas tikitės užkariauti?

„Biržų žemtiekimas“ orientuojasi į savo paslaugų apimčių ir spektro plėtrą Lietuvoje. Planuoja stiprinti savo pozicijas bei plėsti veiklą Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos rinkose.

,,Verslas ir politika“, 2014 m. gruodis/2015 m. sausis, Nr. 12/1 (61/62)

Parašykite komentarą

Top