Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Briuselyje – NATO gynybos ministrų susitikimas

Briuselyje – NATO gynybos ministrų susitikimas

www.kam.lt nuotr.
www.kam.lt nuotr.

Birželio 14–15 d. Briuselyje (Belgija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.

Tai bus vienas svarbiausių pasirengimo NATO vadovų susitikimui Varšuvoje liepos 8–9 d. etapų, kuriame tikimasi sutarti dėl konkrečių veiksmų, siekiant įgyvendinti ilgalaikę Aljanso adaptaciją. Susitikime Briuselyje tikimasi, jog ministrai priims sprendimą dėl NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos  įgyvendinimo, įvertins gynybos finansavimo tendencijas, pajėgumų vystymą, tolesnes NATO adaptacijos kryptis po viršūnių susitikimo Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Ministrai taip pat aptars priemones, reikalingas atsakui į iš Pietų kylančioms grėsmėms. NATO šalių gynybos ministerijų vadovai taip pat planuoja diskutuoti ir apie NATO operacijas ir misijas, įskaitant veiklą Egėjo jūroje ir paramą kovai su ISIS.

NATO gynybos ministrai taip pat susitiks su Švedijos, Suomijos ir Europos Sąjungos  atstovais, su kuriais aptars ES ir NATO bendradarbiavimą hibridinių grėsmių, partnerių gebėjimų stiprinimo ir jūrinio saugumo srityse.

NATO ir Ukrainos komisijos posėdyje planuojama patvirtinti išsamų paramos Ukrainai paketą (angl.  CAP), kuris apima svarbiausias NATO Ukrainai teikiamos paramos priemones.

Be to, ministras J. Olekas dalyvaus dvišaliuose susitikimuose, Baltijos ir Višegrado šalių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamos aukštos parengties Jungtinių ekspedicinių pajėgų partnerių susitikimuose.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top