Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Bus kuriama skaidri, valstybės valdoma energetikos įmonių grupė

Bus kuriama skaidri, valstybės valdoma energetikos įmonių grupė

Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta valstybės valdomos bendrovės energ„EPSO-G“ įmonių grupės formavimui ir tolesnei plėtrai.

Energetikos ministerijos kontroliuojamos UAB „EPSO-G“ įmonių grupės formavimo procesų užbaigimas ir planuojamas tolesnis jos veiklos vystymas atitinka pagrindinius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EPBO) keliamus reikalavimus ir prisidės prie bendro energetikos sektoriaus sutvarkymo.

„Tokiu būdu bus įgyvendintas valstybės, kaip energetikos sektoriaus reguliatoriaus, ir valstybės, kaip savininkės, teisių atskyrimas valdant kontroliuojamas energetikos sektoriaus bendroves, prisidedant ir prie valstybės valdomų įmonių veiklos skaidrumo bei efektyvumo didinimo“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Užbaigus formuoti UAB „EPSO-G“ įmonių grupę ir įvykdžius reformą, planuojama sutaupyti 4–5 mln. eurų per metus – optimizuojant finansavimo kaštus, centralizuojant grupės mastu finansų valdymo kontrolę ir kitas funkcijas, efektyvinant vidinius ir išorinius įmonių grupės procesus.

Baigus formuoti „EPSO-G“ įmonių grupę, kurioje bus sukoncentruotos aukšto lygio kompetencijos, atsivers geresnės galimybės vystomų strateginių ir kitų svarbių projektų finansavimui, padidės patrauklumas potencialiems investuotojams.

Vyriausybės kanceliarija, BNS

Parašykite komentarą

Top