Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Buvęs vidaus reikalų ministras įtariamas prekyba poveikiu

Buvęs vidaus reikalų ministras įtariamas prekyba poveikiu

Seimo Antikorupcijos komisijos duomenimis, G. J. Furmanavičius direktoriaus patarėju buvo paskirtas be konkurso, pagal darbo sutartį. Linos Žilytės nuotr.
Seimo Antikorupcijos komisijos duomenimis, G. J. Furmanavičius direktoriaus patarėju buvo paskirtas be konkurso, pagal darbo sutartį. Linos Žilytės nuotr.

Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus patarėjas Gintaras Jonas Furmanavičius buvo sulaikytas teisėsaugos pareigūnų. Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė, kad jis įtariamas prekyba poveikiu. Taip pat sulaikytas ir su juo dėl prekybos poveikiu susitaręs asmuo.

STT duomenimis, buvo susitarta, kad už kyšį direktorės patarėjas paveiks NŽT darbuotojus, kad būtų leista vienai įmonei Vilniaus mieste suformuoti žemės sklypą prijungiant prie įmonės turimo sklypo valstybei priklausančią žemę. STT atliekamą tyrimą dėl prekybos poveikiu kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Registrų centro duomenimis, Subačiaus gatvėje, 49A, esantis žemės sklypas, kuriame stovi sprogusi pirtis, priklauso valstybei, tačiau 2013 metais sklypas 27 metų laikotarpiui buvo išnuomotas sostinės savivaldybės įmonei „Start Vilnius“. Sklype stovintis pastatas 2013-aisiais taip pat buvo perduotas „Start Vilniui“, tačiau 2014 metų rugsėjį jis buvo parduotas bendrovei „NT koncernas“, kurią lygiomis dalimis valdo buvęs „Start Vilniaus“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Jurkšas ir jo verslo partneris Vaclovas Daukšas.

2014-ųjų gruodį taip pat buvo parengtas ir šio sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas. Tuometinio Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Jono Urbanavičiaus pasirašytame įsakyme nurodoma, kad siekta sujungti įsiterpusį valstybinės žemės plotą su besiribojančiu žemės sklypu, nes laisvoje valstybinėje žemėje negalima suformuoti racionalaus dydžio ir ribų sklypo, taip pat norėta nustatyti sklypui daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių bei komercinės paskirties objektų teritorijų naudojimą. Registrų centro duomenis, kol kas sklypo naudojimo paskirtis nėra pakeista, jo paskirtis ir toliau yra „kita“.

Darbo partijos prezidiumas balandžio 6 d. sustabdė Kauno miesto skyriaus nario G. J. Furmanavičiaus narystę partijoje. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sakė, kad STT dokumentų poėmius atliko NŽT Teisės departamente, jos nuomone, tarnyba turi „apsivalyti“.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius teigė, kad patarėjo etatas Nacionalinėje žemės tarnyboje buvo įsteigtas pažeidžiant įstatymą. Pasak V. Gailiaus, komisijos keltas abejones patvirtino ir komitete pristatytas Nacionalinės žemės tarnybos auditas.

Net septyni ikiteisminiai tyrimai šiuo metu atliekami tarnyboje. Komisijos duomenimis, G. J. Furmanavičius direktoriaus patarėju paskirtas be konkurso pagal darbo sutartį, tačiau jam buvo pavesta atlikti funkcijas, priklausančias viešojo administravimo veiklai, o tokias funkcijas gali vykdyti tik valstybės tarnautojai, priimami į pareigas konkurso būdu.

Darbo partijos atstovą, buvusį vidaus reikalų ministrą G. Furmanavičių patarėju pasirinko ir įdarbino buvusi NŽT vadovė Daiva Gineikaitė.

Parengė Kęstutis DIDŽIULIS

Parašykite komentarą

Top