Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Siūlo garantuotas pieno supirkimo kainas

Siūlo garantuotas pieno supirkimo kainas

pienAtsižvelgdama į besitęsiančią pasaulinę pieno krizę, Seimo Darbo partijos frakcija užregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo nustatyti minimalias žalio pieno supirkimo kainas.

„Šiuo metu pieno sektorius susiduria su sunkumais, turime reaguoti į esamą situaciją ir padėti pieno gamintojams. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą nėra nustatytos minimalios žalio pieno supirkimo kainos, taigi sudaroma situacija, kai pieno perdirbėjai turi visas galimybes piktnaudžiauti.

Teikiamu įstatymo projektu Darbo partija siūlo laikinai, iki 2017 m. sausio 1 d., kol pieno sektorius stabilizuosis, nustatyti minimalias žalio pieno supirkimo kainas. Tokiu būdu užtikrintume, kad nebūtų piktnaudžiaujama jų sąskaita“, – sakė įstatymo projekto iniciatorius, Seimo Darbo partijos frakcijos narys Jonas Kondrotas.

Šiuo metu smulkieji pieno gamintojai vidutiniškai gauna 14,7 euro centų už litrą pieno, kiti – apie 16 euro centų. Darbo partijos frakcija siūlo nustatyti ne mažesnes minimalias pieno supirkimo kainas: pieno perdirbėjai pieno gamintojams turėtų mokėti ne mažiau kaip 16,5 euro centų už litrą žalio pieno (arba 165 eurus už toną). Tarpininkai mokėtų ne mažiau kaip 13 euro centų už litrą žalio pieno (arba 130 eurų už toną). Tuo tarpu žemės ūkio kooperatyvams, perkantiems pieną iš kooperatyvo narių, būtų leista pieno supirkimo kainas nusistatyti patiems savo valdybos sprendimu.

„Šiandien pieno rinkos dalyvių situacija yra sudėtinga ne tik dėl pasaulinės pieno krizės, bet ir dėl Rusijos embargo. Todėl džiaugiuosi, kad jiems nemažai padėjo mūsų deleguota žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kuri per dvejus metus pieno ūkiams iškovojo daugiau kaip 70 mln. eurų, o norėdama kompensuoti nuostolius, patiriamus dėl embargo, atvėrė naujas rinkas ir taip padidino eksporto apimtis. Darbo partijos frakcijos siūlymas taip pat stipriai prisidėtų prie šios problemos sprendimo“, – teigė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys.

Teikiamu įstatymo projektu siūloma nustatyti ir sankcijas už įstatymo pažeidimus: už nurodytų reikalavimų nevykdymą pirmą kartą būtų skiriama 1 proc. dydžio nuo metinės apyvartos bauda, o už pakartotinį nevykdymą – 2 proc. dydžio.

LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top