Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Dėl Astravo AE stabdymo įstatymo projektas bus svarstomas Seime

Dėl Astravo AE stabdymo įstatymo projektas bus svarstomas Seime

Iniciatyvinei grupei piliečių įstatymų leidybos iniciatyvai įgyvendinti surinkus reikiamą remiančių piliečių parašų skaičių, remiančių reikalavimą teikti Lietuvos Respublikos Seimui įstatymo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo priėmimo”, piliečių iniciatyvos projektą svarstys Seimas.

„Labai džiaugiuosi, kad Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino, jog mes išties surinkome beveik 65 tūkst. piliečių parašų ir Seime netrukus bus pradėtos įstatymo svarstymo procedūros. Nepaprastai džiaugiuosi, kad žmonės mus palaikė, palaikė tokią idėją. Tas kylantis monstras prie Lietuvos sienos yra gyvybinis pavojus visai šaliai ir pagaliau mes turime svertus jam sustabdyti“. Taip TS-LKD lyderis G. Landsbergis komentavo naujausias žinias dėl piliečių parašų iniciatyvos prieš Astravo atominę elektrinę.

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino išvadą dėl surinktų parašų skaičiaus. Darbo grupė konstatavo, kad iniciatyvinė grupė VRK pateikė 1 816 parašų rinkimo lapus, kuriuose buvo 63 040 piliečių parašai ir 1 711 piliečių parašai, surinkti elektroniniu būdu. Iš viso iniciatyvinė grupė surinko 64 751 piliečių parašus.

Patikrinus visas 19 pateiktų bylų, nustatyta, kad 17 bylos pateiktos su pilnai ar iš dalies užpildytais parašų rinkimo lapais, 2 bylos su nepanaudotais parašų rinkimo lapais. Patikrinus 5 bylų, visus juose įrašytus piliečių duomenis su parašais, nustatyta, kad iš surinktų 20 082 piliečių parašų – 528 piliečių duomenų įrašai (2,63 procentai) neatitinka Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatymo  reikalavimų, t.y., pasirašė nepilnamečiai rinkėjai, neįrašyti visi Įstatymo reikalaujami duomenys, piliečių įrašai galimai padaryti viena ranka.

Tikrinant visas kitas bylas su piliečių parašais, vizualiai, nustatyta, kad parašai, neatitinkantys Įstatymo reikalavimų, sudaro ne daugiau kaip 5 procentus visų surinktų parašų.
www.vrk.lt ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top