Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Derybos dėl jautienos eksporto į Japoniją ritasi į pabaigą

Derybos dėl jautienos eksporto į Japoniją ritasi į pabaigą

Lietuva derasi su atsakingomis Japonijos institucijomis dėl jautienos produktų eksporto, pasiektas vienas iš paskutiniųjų derybų etapų.

Taip pat ketinama pradėti derybas dėl paukštienos ir jos produktų eksporto.

„Derybos su Japonijos institucijomis dėl jautienos ir jautienos produktų vyko gana ilgai, tai viena iš tų šalių, kur taikomi itin griežti ir aukšti kokybės reikalavimai maisto produktams, tad eksporto leidimų išdavimas užtrunka. Pasiekėme vieną iš paskutiniųjų etapų, tad tikiuosi, kad mūsų gaminiai atras kelią ir pateks ant japonų stalo“, – teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė ir jos vadovaujama delegacija susitiko su  Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Hiromichi Matsushima ir aptarė pastarųjų metų bendradarbiavimo rezultatus mokslo ir verslo srityje bei ateities perspektyvas.

Lietuvos delegacija surengė specialų seminarą, kurio metu buvo pristatytas šalies žemės ūkis ir pieno sektorius Japonijos asociacijoms, savivaldos institucijoms, maisto pramonės atstovams. Taip pat įvyko susitikimas su Europos Sąjungos atstovybės ambasadoriumi Viorel Isticioaia-Budura, su kuriuo buvo kalbama apie derybų eigą dėl laisvosios prekybos susitarimų. Techniniai derybų dėl mėsos ir mėsos produktų klausimai aptarti susitikime su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės Maisto saugos ir vartotojų reikalų biuro Gyvūnų sveikatos skyriaus atstovais.

Prekyba su Japonija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2015 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 26,0 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 27 vietoje iš 133 šalių. Tačiau, palyginti su 2014 metais, praėjusiais metais eksportas padidėjo 39 procentais.

Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top