Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Didinamas finansavimas doktorantūrai

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą, didinamas finansavimas doktorantūros studijoms.

Gegužės 25 d. Vyriausybė patvirtino 2016 m. priėmimo į magistrantūros, doktorantūros, rezidentūros ir laipsnio nesuteikiančias pedagogines studijas valstybės finansuojamų vietų skaičius.

„Doktorantūros studijoms skiriame ypatingą dėmesį, kadangi doktorantai – tai Lietuvos mokslo ateitis, naujų pajėgų reikia mokslo ir studijų slėniams. Todėl ketvirtadaliu didiname priėmimui į doktorantūrą skiriamą finansavimą, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Mūsų pastangos pritraukti geriausius protus į doktorantūrą – sisteminės. Nuo 2015 m. spalio 1 d. ketvirtadaliu padidintos doktorantų stipendijos, planuojame jas didinti ir toliau.“

Doktorantūros studijoms skiriame ypatingą dėmesį, kadangi doktorantai –  Lietuvos mokslo ateitis.

Šiemet valstybės finansavimas priėmimui į doktorantūrą, lyginant su praėjusiais metais, didinamas 26 proc. – 1,3 mln. eurų: jei 2015 m. jam buvo skirta 4,9 mln. eurų, tai 2016 m. – 6,2 mln. eurų. Į doktorantūros studijas 2016 m. numatoma priimti pusė tūkstančio būsimųjų tyrėjų. Didinant finansavimą ypatingas dėmesys skiriamas su mokslo ir studijų slėniuose vykdomais tyrimais susijusioms doktorantūros sritims.

Švietimo ir mokslo ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top