Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Didinamas informacinių technologijų studijų vietų skaičius

Didinamas informacinių technologijų studijų vietų skaičius

Abiturientų skaičiui mažėjant, finansavimas studijoms 2016 m. išlieka stabilus, didinamas priėmimas į informacinių technologijų specialybes.

Tenkinant darbo rinkos ir valstybės poreikius, IT studijų vietų skaičius šiemet didinamas 50 procentų.

Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet, kaip ir pernai, numatoma per 8 mln. eurų.  Kovo 30 d. Vyriausybė patvirtino valstybės finansavimą 2016 m. pirmakursių studijoms aukštosiose mokyklose pagal studijų sritis.

„Džiaugiamės, kad valstybė išlaiko stabilų finansavimą studijoms, nors abiturientų skaičius kasmet mažėja. Tai reiškia, kad priėmimo skaičiai į valstybės finansuojamas vietas iš esmės nesikeis, ketvirtadaliu padidinome lėšas skatinamosioms stipendijoms“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Tenkinant darbo rinkos ir valstybės poreikius, IT studijų vietų skaičius šiemet didinamas 50 proc. – darbdavių atstovai prašė jų skaičių didinti net 300 proc. Lyginant su praėjusiais metais, 5 proc. mažinamas vietų skaičius kitose studijų srityse, nors bendras abiturientų skaičius mažėja beveik 10 proc.

„Sprendimą didinti valstybės finansuojamų vietų skaičių IT krypties studijoms priėmėme po diskusijų Vyriausybėje, to prašė darbdaviai. Šis didinimas tėra tik pradžia, nes šių specialistų reikės kur kas daugiau. Tačiau šiandien dar nesame pasirengę iš karto tris kartus padidinti IT studijų vietų skaičių, tam prieštarauja ir aukštosios mokyklos, todėl tai vyks palaipsniui“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė.

Priėmimui į aukštąsias mokyklas šiemet numatyta 8,041 mln. eurų: universitetuose – 5,137 mln. eurų, kolegijose – 2,904 mln. eurų. Daugiausia lėšų tenka technologijos mokslų studijoms: universitetuose – 29,8 proc., kolegijose – 42,4  proc. Biomedicinos mokslams universitetuose atiteks 15,1  proc., o kolegijose – 23,2 proc., fiziniams mokslams atitinkamai – 21,5  proc. ir  5,1  proc.

Nors abiturientų skaičius, palyginus su 2015 m., mažės apie 9,44 proc., bendras studijų vietų skaičius mažės tik 2,2 proc. Numatoma, kad valstybės finansavimą gaus 14,3 tūkst. pirmakursių.
Šiemet dar daugiau dėmesio skiriama valstybės užsakymui per tikslinį finansavimą. Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, šiemet tiksliniu būdu bus finansuojamos būsimųjų pedagogų studijos. Dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų, kaip ir anksčiau, bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą.

Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamos savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministerijos , ELTOS inform.

Parašykite komentarą

Top