Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Duris atvėrė Prezidento V. Adamkaus vardo biblioteka-muziejus

Duris atvėrė Prezidento V. Adamkaus vardo biblioteka-muziejus

Balandžio 29 d. duris Kaune atvėrė Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus.

www.lrv.lt nuotr.
Fragmentas iš Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus atidarymo šventės. /www.lrv.lt nuotr.

„Prezidentas V. Adamkus šiandien savo gimtajam miestui Kaunui ir visai Lietuvai dovanoja istorinę dovaną. Jos vertė gerokai didesnė nei materialinė išraiška, tai – edukacinė ir kultūrinė erdvė, kurioje sukauptas šalies vadovo istorinis paveldas“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjero teigimu, šioje bibliotekoje žmonės ras tai, ką Prezidentas puoselėjo gyvendamas svetur, ir tai, kokią Lietuvą Jo Ekscelencija kūrė sugrįžęs į Tėvynę. „Prezidentas vedė Lietuvą kelyje į euroatlantinę bendruomenę, aktyviai plėtojo Rytų kaimynystės idėjas ir įėjo į istoriją kaip atviros ir stiprios užsienio politikos kūrėjas“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Sveikindamas Prezidentą V. Adamkų, Ministras Primininkas A. Butkevičius dėkojo už nuolatos stiprinamus solidarumo, laisvės ir demokratijos principus ir teigė, jog ypač jaunimui svarbu pažinti Prezidento vidines nuostatas, gyvenimo vertybes.

Renginio metu pasidžiaugta, jog ir Vyriausybės kanceliarija galėjo prisidėti prie bibliotekos-muziejaus įsteigimo, tam skirdama 1,15 mln. eurų.

Kuriant V. Adamkaus prezidentinę biblioteką, buvo siekiama atskleisti ne tik Prezidento asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet ir nutiesti paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos, parodyti, kaip vieno žmogaus gyvenime atsispindi mūsų tautos ir valstybės XX a. istorinės pervartos, Nepriklausomybės atgavimo, valstybės kūrimo ir augimo pastangos.

Prezidentinėje bibliotekoje kaupiamas archyvas ir istorinė medžiaga taps studijų objektu ir bus naudinga besidomintiems lietuvių išeivijos gyvenimu ir pastangomis keliant Lietuvos laisvės bylą, taip pat tiems, kurie tyrinės atkurtos Lietuvos valstybės pirmojo dvidešimtmečio politinį, visuomeninį ūkinį ir kultūrinį gyvenimą.

V. Adamkaus sukauptos meno kūrinių kolekcijos bus įdomios meno gerbėjams ir tyrinėtojams. Biblioteka lauks moksleivių ir visų neabejingų savo praeičiai žmonių. Čia vyks vieši politiniai debatai, visuomenei bus pristatinėjamos knygos, meno darbų ir istorinių vertybių ekspozicijos.

Parengta pagal www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top