Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Energetikos gaires pristatė tarptautinei auditorijai

Energetikos gaires pristatė tarptautinei auditorijai

Energetikos ministras Rokas Masiulis birželio 1 d. Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos strategijų konferencijoje pristatė Nacionalinės energetikos strategijos (NES) gaires tarptautinei auditorijai.

Rokas Masiulis. www.enmin.lt nuotr.
Rokas Masiulis. www.enmin.lt nuotr.

„Iki šiol energetikos strategijas kiekviena šalis kurdavo atsižvelgdama tik į savo interesus. Tačiau šiandien, kai viso regiono ir atskirų šalių energetikos rinkos yra susietos vis glaudesniais ryšiais su Europos rinkomis, skirtingos šalys turi derinti savo planus tarpusavyje. Todėl apie savo kuriamą NES turime kalbėtis ne tik su šalies specialistais ir visuomene, bet ir su kaimynais“, – kalbėjo R. Masiulis.

Apie savo kuriamą Nacionalinę energetikos strategiją turime kalbėtis ir su kaimynais.

Ministras pristatė esmines NES strategines kryptis – didinti vietinės energijos gamybą, sinchronizuoti elektros sistemą su Vakarų Europos tinklais, daugiau naudoti atsinaujinančių išteklių, didinti energijos vartojimo efektyvumą, įdiegti skaidrius konkurencinius santykius centralizuotai tiekiamos šilumos gamyboje, mažinti subsidijas.

Kitos strateginės kryptys, apie kurias savo pranešime kalbėjo R. Masiulis, – siekti ES mastu vieningų prekybos su trečiosiomis šalimis taisyklių, palaikyti instaliuotas ir darbui parengtas galias elektros tiekimo saugumui užtikrinti bei užtikrinti lankstų gamtinių dujų tiekimą.

Renginio dalyviams ministras taip pat pristatė ir Energetikos kompetencijos centro idėją. Pasak R. Masiulio, Lietuvos energetikai, įgyvendindami sudėtingus projektus, įgijo unikalios patirties, kuria dabar gali pasidalinti su kitų šalių energetikos specialistais, suteikti savo valstybei ekonominės naudos.

Kartu su strateginėmis kryptimis ministras pristatė ir diskutuotinus klausimus: energetinio saugumo sumetimais reikalingas vietinės elektros energijos (rinkoje nekonkurencingos) gamybos ar instaliuotas generuojančių galių lygis bei šiam tikslui pasiekti pasirinktas technologijų tipas. Dar vienas svarbus klausimas – kaip suderinti šalies pramonės konkurencingumą ir energetinį saugumą.

Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos strategijų konferencijoje „Regioninė integracija: galimybės ateičiai“ aukšto rango Baltijos jūros regiono valstybių pareigūnai, energetikos ekspertai, mokslininkai ir reguliatoriai turėjo galimybę išgirsti skirtingų šalių energetikos strategijas ir pabandyti surasti sprendimus, naudingus visoms regiono valstybėms.

Konferencijos organizatoriai – Europos elektros perdavimo sistemos operatorius vienijanti asociacija ENTSO-E ir trys Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai: „Litgrid“ (Lietuva), „Augstsprieguma tÏkls“ (Latvija) ir „Elering“ (Estija).

Parengta pagal Energetikos ministerijos inform., www.enmin.lt

Parašykite komentarą

Top