Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > ES žiedinė ekonomika – konkurencingumui didinti

ES žiedinė ekonomika – konkurencingumui didinti

Seimo Europos reikalų komitetas posėdyje apsvarstė 2015 m. gruodžio 2 d. Europos Komisijos paskelbtą Europos Sąjungos  žiedinės ekonomikos paketą ir jo įgyvendinimo aspektus.

EK Aplinkos generalinio direktorato direktorius Žaliajai ekonomikai Kęstutis Sadauskas pristatė ES žiedinės ekonomikos koncepcijos principus, veiksmų planą pagal EK komunikatą ,,Uždaro ciklo kūrimas ES žiedinės ekonomikos veiksmų planas“ priemones ir rekomendacijas, siekiant įgyvendinti ambicingus ES žiedinės ekonomikos tikslus.

EK atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad ES žiedinės ekonomikos principai glaudžiai siejasi su tokiais ES prioritetais, kaip darbo vietų kūrimas ir ekonomikos augimas, investicijų darbotvarkė, klimatas ir energetika, socialinė darbotvarkė ir pramonės inovacijos, ir su visuotinėmis darnaus vystymosi pastangomis.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, pristatęs Lietuvos poziciją dėl ES žiedinės ekonomikos paketo įgyvendinimo, akcentavo, kad siekiant pereiti prie žiedinės ekonomikos ciklo ir atliekas paversti ištekliais, prioritetas turi būti teikiamas ekologiniam gaminių projektavimui, pakartotiniam produktų naudojimui, kokybės standartų nustatymui.

Europos reikalų komiteto nariai kėlė mokesčio už aplinkos teršimą tarifų, atliekų surinkimo, tausaus išteklių naudojimo, atliekų tvarkymo infrastruktūros, deginimo jėgainių poreikio Lietuvoje klausimus.

Parengta pagal LR Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top