Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Europos elektros pramonės lyderiai kitąmet susitiks Vilniuje

Europos elektros pramonės lyderiai kitąmet susitiks Vilniuje

elektrSvarbiausias Europos elektros energetikos tendencijas, iššūkius ir perspektyvas šio sektoriaus lyderiai kitais metais aptars Vilniuje – 2016 metų birželį pirmą kartą mūsų šalyje vyks Europos elektros energetikos asociacijos „Eurelectric“ metinis susitikimas.

Tai vienas svarbiausių Europos elektros sektoriaus renginių. Jame Lietuvos atstovai pristatys Europoje vertinamus šalies pastarojo dešimtmečio pasiekimus energetikos sektoriuje.

„Lietuva Europai yra įdomi tuo, kad ji kartu su Latvija ir Estija diegia integruotą elektros rinkos modelį“, – pažymėjo Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos prezidentas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

Jis „Eurelectric“ sprendimą kitų metų susitikimą organizuoti Vilniuje  vadina dideliu laimėjimu, nes tokio lygio ir apimties energetikos konferencija Baltijos šalyse vyks pirmą kartą. Dėl jo organizavimo Nacionalinė Lietuvos elektros asociacija (NLEA) derėjosi keletą metų.

Planuojama, kad renginys vyks 2016 metų birželio 6–7 dienomis. Į jį atvyks apie 400 svarbiausių Europos energetikos sektoriaus žmonių. Tai bus didžiausių energetikos įmonių vadovai, EK atstovai ir kt.

„Šiame renginyje turėsime galimybę pristatyti Lietuvos patirtį energetikoje ir strateginius projektus. O tai, kad konferencija vyks Vilniuje, į programą bus galimybė įtraukti daugiau kalbėtojų iš Lietuvos“, – sakė D. Misiūnas.

Šių metų birželio pirmosiomis dienomis „Eurelectric“ konferencija vyko Berlyne. Tarp kalbėjusių iš Lietuvos buvo vienintelis atstovas NLEA prezidentas D. Misiūnas. Jis su dar trimis vadovais – Austrijos elektros kompanijos „Verbund“ generaliniu direktoriumi Wolfgangu Anzengruberiu, švedų „Vattenfall“ prezidentu Magnusu Hallu ir  Austrijos agentūros „E-Control“ vadovu Walteriu Boltzu – dalyvavo baigiamojoje konferencijos diskusijoje apie elektros energijos sektoriaus ateitį.

„Eurelectric“ asociacija veikia nuo 1999 metų gruodžio. Ji atstovauja elektros energetikos bendrovių interesams Europoje. Asociacija siekia prisidėti prie elektros energijos industrijos plėtros ir konkurencingumo didinimo, skatinti elektros energijos vaidmenį visuomenės pažangai.

BNS, UAB ,,LITGAS“

 

Parašykite komentarą

Top