Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Europos Sąjungos ateitis – vienybėje

Europos Sąjungos ateitis – vienybėje

Birželio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje akredituotais ES valstybių ambasadoriais.

Tai tradicinis susitikimas, kuriame šalies vadovė su ES partnerių valstybių atstovais aptarė svarbiausius Europos Sąjungos klausimus, pasirengimą Briuselyje birželio 28 d. įvyksiančiai Europos vadovų Tarybai, ES ir NATO santykius, tolesnes priemones migracijos krizei įveikti.

LR Prezidentūros (Roberto Dačkaus) nuotr., www.lrp.lt
LR Prezidentūros (Roberto Dačkaus) nuotr., www.lrp.lt

Susitikime ES valstybių ambasadoriams buvo pristatyta Prezidentės inicijuota socialinė kampanija „Už saugią Lietuvą“.

Susitikime kalbėta apie iššūkius, su kuriais susiduria visa Europos Sąjunga. Šiandien vienas jų yra „Brexitas“. Pasak šalies vadovės, tai precedento neturintis atvejis, tačiau ir pasitraukus vienai narei, 27 šalių Bendrija išlieka vieninga. Dabar svarbiausias visos ES uždavinys išmokti „Brexito“ pamokas, išsaugoti žmonių pasitikėjimą Europa ir neleisti, kad tuo pasinaudotų populistinės antieuropietiškos jėgos.

Svarbu išsaugoti žmonių pasitikėjimą Europa.

Prezidentės teigimu, dėl tolesnių Jungtinės Karalystės ir ES santykių bus nuspręsta derybose. JK išlieka svarbi Lietuvos ekonominė ir saugumo partnerė. Dabar svarbiausia – apsaugoti Lietuvos  verslo ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių interesus. Didžiojoje Britanijoje šiuo metu gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių.

Šalių vadovė su ES šalių ambasadoriais taip pat kalbėjo apie ES išorės politiką ir Bendrijos kaimynystėje susiklosčiusią geopolitinę situaciją. Prezidentė pabrėžė, jog atnaujintoje Europos globalioje strategijoje svarbu aiškiai nusakyti Rusijos grėsmę ES saugumui ir įtvirtinti Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad Rusija toliau nevykdo Minsko susitarimų. Rytų Ukrainoje vis dar vyksta aktyvūs karo veiksmai, iš šios šalies teritorijos nėra atitraukti Rusijos kariai, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Todėl apie sankcijų panaikinimą Rusijai negali būti jokios kalbos.

ES valstybių ambasadoriai išreiškė susidomėjimą įsitraukti į Prezidentės globojamą socialinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“, kurios tikslas – paskatinti šalies visuomenę aktyviai prisidėti sprendžiant priklausomybių, savižudybių, smurto, įvaikinimo ir globos problemas. Prieš porą mėnesių gimusi socialinio saugumo kampanija jau apėmė visą Lietuvą ir pritraukė daugybę gerųjų iniciatyvų.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top