Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Europos žmonių teisės gali būti ginamos kiekvienoje šalyje

Europos žmonių teisės gali būti ginamos kiekvienoje šalyje

Birželio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo neformaliame 27 ES valstybių vadovų susitikime, kuriame aptartas pasirengimas Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES. Šalių vadovai  priėmė bendrą pareiškimą dėl ES ateities.

Prezidentė pabrėžė, jog Jungtinė Karalystė, kaip ir bet kuri kita šalis, turi užtikrinti, kad joje gyvenantys žmonės būtų apsaugoti nuo rasistinių išpuolių, smurto ir ksenofobijos. Pamatinės žmogaus teisės turi būti ginamos, nepriklausomai nuo to, ar šalis yra Europos Sąjungos narė. Jungtinių Tautų ir kitos tarptautinės konvencijos galioja visiems.

Vykusiame ES vadovų susitikime Didžiosios Britanijos premjeras patikino, kad smurtas prieš kitataučius ir neapykantos kurstymas nebus toleruojamas.

Birželio 29 d. priimtame bendrame 27 ES valstybių pareiškime vadovai pabrėžė, kad šalys išlieka vieningos ir toliau bendromis pajėgomis stiprins Europos žmonių saugumą bei gerovę. ES šalių lyderiai taip pat sieks išsaugoti artimą partnerystę su Jungtine Karalyste ir užtikrinti, kad naujas susitarimas dėl santykių su šia šalimi būtų pagrįstas abipusėmis teisėmis ir pareigomis.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Jungtinės Karalystės pasilikimas vieningoje ES rinkoje yra neatsiejamas nuo keturių fundamentalių laisvių – laisvo asmenų, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimo.

Šalių lyderiai taip pat sutarė, kad derybos su Jungtine Karalyste prasidės, tik jai oficialiai pranešus apie ketinimą išstoti iš ES. Tam turi pasirengti abi pusės, tačiau šie sprendimai neturi būti vilkinami. Kol Jungtinė Karalystė tebėra Bendrijos narė, jai galioja Europos Sąjungos teisė ir visos su ja susijusios pareigos.

Kaip efektyviau spręsti Europos žmonėms svarbius klausimus ir vieningai kurti ES ateitį, 27 šalių vadovai aptars rugsėjo mėnesį Bratislavoje vyksiančiame viršūnių susitikime.

Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top