Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ganytojišką globą pareigūnams suteiks evangelikai reformatai

Ganytojišką globą pareigūnams suteiks evangelikai reformatai

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios generalinis superintendentas, kunigas Tomas Šernas pasirašė šalių susitarimą dėl vidaus reikalų statutinėse įstaigose tarnaujančių evangelikų reformatų sielovados.

„Bendradarbiauti matome didžiulę prasmę. Dažnai kalbame apie visuomenės bėdas, bet turime pripažinti, kad ir mūsų sistemoje pasitaiko problemų, kurias, deja, pastebime per vėlai. Esame dėkingi, kad evangelikų reformatų kunigai prisidės prie pagalbos kluptelėjusiam ir padės sustiprinti pareigūnų dvasią“, –   susitikimo metu sakė ministras T. Žilinskas.

Ministras taip pat pakvietė Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios atstovus dalyvauti bendruose projektuose, padedant smurto artimoje aplinkoje ir prekybos žmonėmis aukoms.

Evangelikų reformatų kunigai, vykdydami ganytojišką veiklą statutinėse įstaigose, laikysis tų pačių principų, kaip ir katalikų kunigai kapelionai, kurie rūpinasi policijoje, pasienyje ar Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje tarnaujančių pareigūnų sielovada, tai yra – su kiekviena įstaiga bus suderintas sielovados poreikis, bendradarbiavimo apimtis, tikslai ir trukmė.

Pagal susitarimą, generalinis superintendentas skirs evangelikų kapelionato vadovą – vyriausiąjį kapelioną, o šis – kapelionus statutinėse vidaus reikalų sistemos įstaigose.

Bendradarbiavimo susitarimą dėl statutinių įstaigų pareigūnų sielovados Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pasirašė su Lietuvos Vyskupų Konferencija.

Parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos inform., www.vrm.lt

Parašykite komentarą

Top