Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Generalinis prokuroras kreipėsi į Europos Parlamentą

Generalinis prokuroras kreipėsi į Europos Parlamentą

Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė kreipimąsi Europos Parlamento pirmininkui Martinui Schulzui, prašydamas Europos Parlamento atšaukti Europos Parlamento nario Rolando Pakso teisinį imunitetą.

Prašyme yra nurodomi duomenys apie šiuo metu Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamą ikiteisminį tyrimą, kuriame R. Paksas yra apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Atsižvelgdami į Europos Parlamento darbo tvarkos taisyklių 5 straipsnio 1 dalyje ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo Protokolo Nr. 7 „Dėl Europos Sąjungos privilegijų ir imunitetų“ 9 straipsnyje įtvirtintą Europos Parlamento narių teisinį imunitetą, toks kreipimasis yra būtinas siekiant Europos Parlamento nariui  taikyti baudžiamąjį procesą dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos.

Prašymu atšaukti Europos Parlamento nario Rolando Pakso imunitetą siekiama surašyti Rolandui Paksui pranešimą apie įtarimą, jį apklausti kaip įtariamąjį, esant įstatymo pagrindui kitaip suvaržyti jo laisvę, kad nacionalinės teisės aktų nustatyta tvarka būtų galima priimti jo atžvilgiu galutinį procesinį sprendimą.

Imuniteto atšaukimas būtų taikomas tik šiame ikiteisminiame tyrime baudžiamojo proceso veiksmams atlikti. Procesinių veiksmų taikymas Rolando Pakso atžvilgiu netrukdytų jam atlikti pagal Europos Parlamento nario mandatą priderančias pareigas.

           ELTA 

Parašykite komentarą

Top