Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Grėsmę keliančius užsieniečius siūloma išsiųsti ne vėliau kaip per 48 valandas

Grėsmę keliančius užsieniečius siūloma išsiųsti ne vėliau kaip per 48 valandas

www.verslaspolitika.lt

Pastaruoju metu Europos šalyse buvo įvykdyta ne viena teroristinė ataka, kurią organizavo užsieniečiai, atvykę iš islamiškų šalių.

Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo įstatymo pataisas, kurios padidintų valstybės institucijų galimybes greičiau ir efektyviau išsiųsti iš šalies užsieniečius, kurie kelia grėsmę valstybės saugumui.

„Jeigu valstybės institucijos gaus informacijos, kad užsienietis, esantis Lietuvoje, kelia grėsmę saugumai, Migracijos departamentas turėtų panaikinti jam leidimą būti mūsų šalyje ne vėliau kaip per 48 val. – tai būtų maksimalus terminas. Dabar tokia informacija gali būti nagrinėjama net 14 dienų. Matant, kad saugumo situacija Šengeno zonoje smarkiai pablogėjo, Lietuva turi būti pasiruošusi reaguoti greitai ir efektyviai“, – sako parlamentaras.

Įregistruotomis pataisomis ne tik siūloma trumpinti užsieniečių teisinio statuso praradimo ir išsiuntimo iš šalies terminus, bet ir kalbant apie grėsmę valstybei numatoma atsisakyti sąvokų „rimtas pagrindas”, „rimtos priežastys”, „reali grėsmė”, „akivaizdi grėsmė”, „objektyvūs duomenys”, „svarbios priežastys” ir kt., todėl valstybės institucijoms, anot Seimo nario, būtų paprasčiau neįleisti ir išprašyti nepageidaujamus užsieniečius.

„Tai filosofinės ir diskutuotinos frazės, kurios buvo įrašytos į įstatymą kopijuojant kitų valstybių teisę, bet matant, kad saugumo situacija Europoje suprastėjo, negalima leisti, kad sprendimai būtų interpretuojami įvairiai ar vilkinami teismuose“, – teigė K. Masiulis.

Parašykite komentarą

Top