Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > H. Clinton vaikystės mieste – palaikymas ir D. Trumpui

H. Clinton vaikystės mieste – palaikymas ir D. Trumpui

Laura Tautvaišaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt
Likus savaitei iki JAV prezidento rinkimų Hillary Clinton persvara prieš Donaldą Trumpą mažėja. Tačiau analitikai pabrėžia, kad apklausų duomenimis nereikėtų per daug pasitikėti, tad rezultatą prognozuoti sunku. Abu kandidatai amerikiečių nemėgstami kaip jokiuose ankstesniuose prezidento rinkimuose.

Paradoksalu, bet net būdama viena iš dviejų visų laikų nepopuliariausių kandidatų į prezidentus, „nusileidžianti“ tik konkurentui D. Trumpui, H. Clinton gali pasiekti istorinę pergalę ir tapti pirmąja JAV prezidente moterimi. Nors net greta jos vaikystės namų Čikagos priemiestyje gyventojai pievelėse smaigsto ne tik H. Clinton, bet ir D. Trumpo kampanijos ženklus. Ir tai atspindi, kaip šie prezidento rinkimai padalijo šalį.

Tame pačiame Park Ridžo priemiestyje, kur iki studijų buvo Hillary Diane Rodham namai, tebegyvenanti jos klasiokė pasakoja, kad nakčiai surenka draugės rinkimų kampanijos ženklus, nes jie vagiami. Ir greičiausiai ne dėl to, kad kažkas jų norėtų, priešingai – įtaria oponentus. Nors pasiturinčiame Park Ridže toks elgesys neįprastas.

Rodhamų šeima į Park Ridžą atsikraustė, kai Hillary buvo vos dveji. Kaip daugelis XX a. viduryje, Rodhamai išsikraustė iš miesto ieškodami vietos, kur būtų saugu auginti vaikus, pakaktų gerų mokyklų. Ir pasirinko Park Ridžą – pasiturinčiųjų priemiestį už 20 kilometrų nuo Čikagos. Vaikystės namai ir šeima politikams itin svarbūs. Rinkėjams tai tarsi vizitinė kortelė, pasakanti, kas suformavo kandidato asmenybę.

Hillary tėvas užsiėmė audinių verslu, mama augino vaikus ir buvo aktyvi Metodistų bažnyčios bendruomenės narė. Netoli namų esančioje bažnyčioje nuolat lankėsi ir Hillary.

O gretimoje gatvėje – ir užkandinė, į kurią, sakoma, moksleivė Hillary taip pat dažnai užsukdavusi. Bet pakako vieno jos apsilankymo po kelių dešimčių metų ir suvalgyto mėsainio su alyvuogėmis, kad išgarsintų šią vietą. Tiesa, populiarumas nebuvo toks didelis, kad užkandinę apsaugotų nuo bankroto.

Tačiau jau šį rudenį ją vėl atidarys naujas šeimininkas, tik nežinia, ar čia vėl bus tiekiami Hillary mėsainiai. Šeimininkams apsispręsti gali padėti ir rinkimų rezultatas.

Parašykite komentarą

Top