Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ieškoma naujų sprendimų Europos kosmoso pramonei

Ieškoma naujų sprendimų Europos kosmoso pramonei

www.ukmin.lt
www.ukmin.lt nuotr.

Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo atstovus jau antrą kartą kviečia teikti paraiškas pagal Lietuvai skirtą kvietimą.

Per dvejus metus gali būti finansuota technologijų, edukacijos ir mokslo projektų už 2 mln. eurų.

Paraiškas galima teikti iki š. m. birželio 27 d.

„Skatiname šalies įmones ir universitetų atstovus aktyviai dalyvauti Europos kosmoso agentūros programose. Tikimės, kad šis dalyvavimas iš esmės prisidės prie aerokosmoso sektoriaus Lietuvoje plėtros. Bendradarbiaudamas su Europos kosmoso agentūra, Lietuvos verslas ir mokslas turi unikalią galimybę praplėsti veiklos ribas ir pasiūlyti naujų sprendimų kosmoso pramonei, kuriai nuolat reikia naujų technologijų. Raginu inovatyvaus verslo atstovus, tyrėjus ir inžinierius pasinaudoti šia proga“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Verslo ir mokslo atstovai, norintys teikti paraiškas pagal EKA kvietimą, turi pateikti EKA programų tematiką atitinkančių projektų pasiūlymus. Visi gauti projektų pasiūlymai bus vertinami EKA ekspertų, o geriausiems bus skirtas finansavimas.

EKA yra tarpvyriausybinė organizacija, kurios tikslas – formuoti Europos gebėjimus kosmoso srityje siekiant užtikrinti, kad investicijos į šią sritį praverstų Europos ir pasaulio piliečiams. EKA vienija 20 Europos valstybių.

 Parengta pagal Ūkio ministerijos inform., www.ukmin.lt

Parašykite komentarą

Top