Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Intensyvėja bendradarbiavimas su Belgija

Intensyvėja bendradarbiavimas su Belgija

Bendradarbiavimas su Belgija intensyvėja, pasirašytos 4 sutartys su Flandrijos regionu.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Flandrijos Ministru Pirmininku Geertu Bourgeois’u. Susitikimo metu aptarti dvišaliai Lietuvos ir Belgijos santykiai ir pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai tarp dviejų šalių jūrų uostų, universitetų ir investicijų bei verslo agentūrų.

„Lietuva vertina partnerystę su Belgija ir Flandrijos regionu. Esame dėkingi už jūsų šalies įsitraukimą į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir nuolatinį dalyvavimą bendrose karinėse pratybose. Europos žmonių saugumas – mūsų visų prioritetas“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Kalbantis apie ekonominį bendradarbiavimą pažymėta, kad Belgija yra svarbi prekybos partnerė – 9-a didžiausia importuotoja ir 17-a pagal eksporto sąrašą, o didžioji dalis Lietuvos prekybos su Belgija tenka Flandrijos regionui – daugiau nei 80 proc.

„Tikimės, kad nauja bendradarbiavimo sutartis 2016–2018 m. suteiks impulsą papildomoms investicijoms ir paskatins partnerystę inovacijų, logistikos, švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos, kultūros ir kitose srityse“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas pasveikino sprendimą įsteigti Investicijų ir prekybos biurą Vilniuje. Taip pat pasirašytos sutartys tarp Antverpeno ir Klaipėdos jūrų uostų, Vilniaus ir Liuveno bei Antverpeno universitetų, tarp VšĮ „Versli Lietuva“ ir biotechnologijų agentūros „FlandersBio“.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos (BNS) inform.

Parašykite komentarą

Top