Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Investicijų į renovaciją – beveik 0,5 mlrd. eurų

Investicijų į renovaciją – beveik 0,5 mlrd. eurų

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, nuo 2013 m. yra pasirašyta ir įgyvendinta/baigiama įgyvendinti daugiau kaip 1 700 rangos sutarčių, kurių vertė siekia beveik 0,5 mlrd. eurų. Iš jų – 872 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių bendra vertė – daugiau kaip 200 mln. eurų, yra visiškai įgyvendinti.

Skaičiuojama, jog preliminarios investicijos į vieno namo renovaciją šiandien sudaro apie 275 tūkst. eurų.

„Pastaraisiais metais ženkliai išaugusios investicijos į renovaciją leidžia kalbėti apie tiesioginę  jos įtaką šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus plėtrai, naujų darbo vietų kūrimui, nekilnojamo turto rinkos pokyčiams. Vien tai, kad šiuo metu pasirašytų rangos sutarčių vertė sudaro beveik 11 proc. 2014 metų šalies statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 4,68 mlrd. eurų (remiamasi naujausiais Statistikos departamento teikiamais duomenimis), rodo nemažą renovacijos indėlį į šalies ūkio augimą“, – teigė BETA direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, daugiabučių atnaujinimo programoje dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių.

Planuojama, jog panašios daugiabučių renovacijos apimtys išliks ir ateityje. Artimiausiu metu ketinama pabaigti apie 800 daugiabučių atnaujinimo projektų, kurių vertė – 235 mln. eurų.

VšĮ ,,Būsto energijos taupymo agentūra“ ir BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top