Jūs esate
Pagrindinis > Investuotojams > „Investuok Lietuvoje“ pritraukė 19 tiesioginių užsienio investicijų projektų

„Investuok Lietuvoje“ pritraukė 19 tiesioginių užsienio investicijų projektų

Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje langų ir durų gamyklą statys Danijos bendrovė „Dovista Group“, planuojanti sukurti didžiausią gamybos bazę Lietuvoje.
Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje langų ir durų gamyklą statys Danijos bendrovė „Dovista Group“, planuojanti sukurti didžiausią gamybos bazę Lietuvoje.

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ per pirmąjį šių metų pusmetį pritraukė 19 tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurie per trejus metus planuoja sukurti apie 1800 naujų darbo vietų. Palyginimui, per pirmąjį 2015 metų pusmetį agentūra pritraukė 12 tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurie planavo sukurti 1426 naujas darbo vietas.

„Ūkio ministerija ir „Investuok Lietuvoje“ nuolat dirba kartu inicijuojant užsienio investuotojams svarbius teisės aktus ir gerinant investicinį klimatą šalyje. Šių metų pirmojo pusmečio pasiekimai yra konstruktyvaus dialogo ir bendro siekio vystyti ne tik sostinės, bet ir regionų ekonomiką rezultatas“, – teigia Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Vilniuje kurtis nusprendė Suomijos plieno milžinės „Outokumpu“ ir „Swedbank“ paslaugų centrai, plėtėsi „Nasdaq“ paslaugų centras.

Pernai metais agentūra pasiekė geriausią rezultatą per visą veiklos istoriją. Užsienio bendrovės nusprendė Lietuvoje įgyvendinti 31 investicinį projektą, per artimiausius trejus metus tai leis sukurti 2647 darbo vietas.

„Tiesioginių užsienio investicijų projektų prasme pirmąjį šių metų pusmetį galime laikyti klasterių kokybinio stiprėjimo laiku. Tai ypač ryšku paslaugų centrų ir kibernetinio saugumo klasteriuose. Šių sektorių bendrovės šalies specialistams patikėjo ne tik iki tol Lietuvos rinkoje naujas funkcijas, bet ir naujų produktų vystymą“, – teigia„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Vilniuje kurtis nusprendė Suomijos plieno milžinės „Outokumpu“ ir „Swedbank“ paslaugų centrai, plėtėsi „Nasdaq“ paslaugų centras. Be to, Lietuvoje vystyti kibernetinio saugumo produktus nusprendė trys investuotojai: Vilniuje – Kanados bendrovė „Arc4dia“, Kaune – plėtrą vykdžiusi JAV kompanija „Zenedge“ ir vienas perspektyviausių pasaulio startuolių „Cujo“.

„Šis pusmetis buvo sėkmingas ir gamybos investicijų aspektu. Marijampolėje kursis, ko gero, didžiausia plyno lauko investicija Lietuvos istorijoje. Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje langų ir durų gamyklą statys Danijos bendrovė „Dovista Group“, planuojanti sukurti didžiausią gamybos bazę Lietuvoje. Taigi atrodo, kad pagaliau pavyko pasiekti ilgai lauktą proveržį gamybos investicijų srityje“, – pastebi M. Katinas.

Prekės ženklus „Velfac“ ir „Rationel“ valdanti Danijos langų ir durų gamintoja „Dovista“ per artimiausius ketverius metus planuoja investuoti iki 50 mln. eurų ir sukurti apie 300 naujų darbo vietų, o iki 2026 metų – ne mažiau nei 100 mln. eurų ir sukurti bent 1000 darbo vietų.

Skaičiuodama veiklos rezultatus „Investuok Lietuvoje“ įtraukia tik per pirmus trejus metus investuotojo planuojamų sukurti darbo vietų skaičių ir investicijų sumą.

Ūkio ministerijos ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top