Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Įsibėgėja derybos dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN

Įsibėgėja derybos dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN

Šią savaitę Lietuvoje lankosi CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos ekspertai. Vizito metu aptartos Lietuvos perspektyvos tapti asocijuota CERN nare.

Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžia, kad įsitraukimas į CERN būtų Lietuvai istorinis žingsnis.

„Į Lietuvos asocijuotą narystę CERN būtina žvelgti iš perspektyvos. Jei šiuo metu manoma, kad tai brangiai kainuos, tai po kelerių metų sparčiai vystantis technologijoms bei stiprėjant konkurencinei kovai dėl talent, dauguma iš mūsų kels klausimą: kodėl to nepadarėme anksčiau?“ – sakė viceministrė S. Kauzonienė.

CERN tarptautinių santykių departamento direktorė Charlotte Lindberg Warakaulle pažymėjo, kad Lietuvos asocijuota narystė CERN – naudinga tiek CERN organizacijai, tiek Lietuvai. CERN atstovai kaip svarbiausius narystės privalumus minėjo galimybę Lietuvos mokslininkams gauti naujausią informaciją apie CERN vykdomus mokslinius tyrimus ir naudotis CERN laboratorijomis.

Lietuvos galimybė tapti CERN asocijuota nare bus vertinama pagal tris pagrindinius kriterijus: Vyriausybės įsipareigojimas remti narystę, dalelių fizikos tyrimų potencialas ir pramonės įmonių pajėgumas dalyvauti CERN skelbiamuose projektuose.

2016 m. kovo mėnesį Lietuva pateikė CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijai paraišką tapti asocijuota nare. Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė derybinę darbo grupę dėl CERN narystės, Švietimo ir mokslo ministerijai joje atstovauja viceministrė dr. S. Kauzonienė. Kaip pabrėžė viceministrė, numatomas darbo grupės vizitas į CERN, kurio metu vyks galutinės derybos. Sprendimą dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN turėtų priimti šį rudenį.

Švietimo ir mokslo ministerijos inform., www.smm.lt

Parašykite komentarą

Top