Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Išrinkti šių metų patraukliausi Lietuvos darbdaviai

Išrinkti šių metų patraukliausi Lietuvos darbdaviai

SEBLietuviai labiausiai norėtų dirbti  SEB banke. Tai paaiškėjo specialistų paieškos portalui ,,cvmarket.lt“ atlikus kasmetį patraukliausių darbdavių  tyrimą.

Jame dalyvavo 1 618 respondentų. Jie galėjo nurodyti iki trijų darbdavių, kuriems labiausiai norėtų dirbti, bei nusakyti priežastis, kodėl renkasi būtent juos. Be to, apklausos dalyvių buvo prašoma nurodyti ir iki trijų bendrovių, kuriose jie labiausiai nenorėtų dirbti.

Pasak tyrimo autorių, tikrasis bendrovės patrauklumas buvo nustatomas įvertinant teigiamus bei neigiamus žmonių atsiliepimus. Ir vienų, ir kitų susilaukė visos didžiausios Lietuvos įmonės.

„Skirtumas tarp neigiamų ir teigiamų atsiliepimų padėjo atskirti grūdus nuo pelų – nustatyti tuos, kurie verti būti vadinami patraukliausiais darbdaviais. Mažiausiai neigiamų balsų iš sudaryto darbdavių dešimtuko sulaukė „Barclays Technology Centre Limited“ Lietuvos filialas. Tačiau SEB bankui teko gerokai daugiau teigiamų balsų, o tai ir lėmė jų pergalę“, – sakė cvmarket.lt atstovas Povilas Kytra ir pridūrė, kad apie sąrašo viršūnėje esantį darbdavį teigiamai atsiliepė tiek dabartiniai, tiek ir buvę jo darbuotojai.

Šiemet cvmarket.lt specialistai skyrė itin didelį dėmesį tyrimo metu surinktų duomenų patikimumui. Buvo šalinamos pakartotinai iš to paties kompiuterio užpildytos anketos ir klausiama respondentų, ar jiems kada nors teko dirbti bendrovėje, už kurią balsuojama.

„Pastebėjome, kad apie visus patraukliausius darbdavius jų buvę darbuotojai dažniau atsiliepia palankiai nei nepalankiai“, – įžvalga pasidalijo P. Kytra.

Jo teigimu, vardindami priežastis, dėl kurių pasirenkamas vienas ar kitas darbdavys, respondentai dažniausiai minėjo palankią darbo atmosferą, karjeros bei tobulėjimo galimybes, gerus santykius su vadovu ir bendradarbiais, bendrovės stabilumą, priimtiną atlyginimą bei patrauklius priedus.

Iš viso tyrimo metu respondentai pasiūlė per 2 000 įmonių iš visos Lietuvos. Įvertinus ir suskaičiavus rezultatus, buvo sudarytas dešimties Lietuvoje veikiančių bendrovių, kuriose lietuviai labiausiai norėtų dirbti, sąrašas.

 

10 patraukliausių darbdavių Lietuvoje 2013 m.
1 SEB bankas, AB
2 ,,Barclays Technology Centre Limited“ Lietuvos filialas
3 TEO LT, AB
4 ,,Bitė Lietuva“, UAB
5 ,,Swedbank“, AB
6 LESTO, AB
7 PHILIP MORRIS LIETUVA, UAB
8 ,,Lietuvos geležinkeliai“, AB
9 ,,Western Union Processing Lithuania“, UAB
10 ,,Achema“, AB

 

Apie CV Market“

Tai specialistų paieškos portalas, veikiantis nuo 2000 m.  ir valdomas estiško kapitalo bendrovės CV Keskus“. CV Market“ specializacija – vidutinės  ir aukštesnės grandies specialistų paieška ir atranka. CV Market“ portalai veikia Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Vengrijoje. Bendrovė priklauso didžiausiam pasaulyje darbo portalų aljansui The Network“.

 ,,CV Market“pranešimas spaudai          

Parašykite komentarą

Top