Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > J. Olekas – apie Gruziją ir NATO

J. Olekas – apie Gruziją ir NATO

Gegužės 24 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Tbilisyje dalyvavo Gruzijos gynybos ir saugumo konferencijoje, kurioje diskutavo apie NATO plėtrą.

Gegužės 25 d. Tbilisyje krašto apsaugos ministras J. Olekas  susitiko su Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidašeli (Tinatin Khidasheli).

www.kam.lt nuotr.
www.kam.lt nuotr.

Konferencijoje diskutuota svarbiausiais Gruzijos ir Juodosios jūros regiono saugumo ir gynybos klausimais.

Euroatlantinė integracija yra vienas iš pagrindinių Gruzijos užsienio politikos tikslų.

Klausimo, „ar“ Gruzija taps NATO nare, nėra, yra tik klausimas „kada?“


„Gruzijos saugumo politika yra nuosekli tiek šalies euroatlantinės integracijos siekių atžvilgiu, tiek kalbant apie jos praktinį indėlį į Aljanso veiklą, nepaisant to, kokių politinių pokyčių įvyksta Tbilisyje. Todėl klausimo, „ar“ Gruzija taps NATO nare, nėra, yra tik klausimas „kada?“, – pabrėžė ministras J. Olekas.

Tai 10-oji Gruzijos gynybos ir saugumo konferencija, kuri šiemet sutampa su Gruzijos nepriklausomybės 25-mečio minėjimu.

Gegužės 25 d. Tbilisyje krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Estijos gynybos ministru Hannesu Hansu (Hannes Hanso) ir Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis) susitiko su Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidašeli (Tinatin Khidasheli).

Susitikimo metu ministras J. Olekas užtikrino Lietuvos įsipareigojimą remti Gruzijos narystės NATO siekius ir teikti pagalbą įgyvendinant NATO patvirtintą priemonių paketą Gruzijai.

Esame pasirengę dalyvauti NATO pratybose Gruzijoje.

„Užtikrinu, kad Lietuvos indėlis į bendrą NATO ir Gruzijos pratybų ir vertinimo centrą bus išlaikomas tiek, kiek reikia, esame pasirengę apsvarstyti ir papildomą paramą. Taip pat esame pasirengę dalyvauti NATO pratybose Gruzijoje“, – susitikimo metu sakė ministras J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras paskatino Gruziją tęsti reformas ir siekti tolesnės pažangos rengiantis narystei NATO.

Ministras J. Olekas pasveikino Gruziją su 25-osiomis nepriklausomybės metinėmis, palinkėjo taikos bei stabilumo ir siekti savo strateginių tikslų.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top