Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Jaunasis Dzūkijos politikas Justas Truncė: „Būtina tobulinti savivaldos įstatymą ir suteikti daugiau galių opozicijai”

Jaunasis Dzūkijos politikas Justas Truncė: „Būtina tobulinti savivaldos įstatymą ir suteikti daugiau galių opozicijai”

Romaldas ABUGELIS, laikraščio ŠIANDIEN apžvalgininkas, www.siandien.info

Lietuvos politologai sako, kad mūsų politiniame lauke mažoka jaunimo. Tiesa, jų po truputėlį daugėja. ŠIANDIEN žurnalistas Romaldas Abugelis pakalbino vieną iš jų – Alytaus rajono savivaldybės tarybos narį Justą TRUNCĘ.

Gerbiamas  Justai, nepasiekęs nei Kristaus amžiaus, o jau turite daugiau kaip dešimties metų politinės veiklos patirtį. Kuo Jus taip sužavėjo politika?

Man patinka nuolat tobulėti, semtis naujos patirties ir kurti pridėtinę vertę turinčius dalykus. Politikoje niekada nestinga pamokų ir galimybių prisidėti prie valstybės, krašto augimo, žmonių gerovės kūrimo. Būtent galimybė nuveikti kažką naudingo savo krašto žmonėms mane žavėjo labiausiai.

 Norą aktyviai įsitraukti į politiką sustiprino ir jaunatviškas maksimalizmas, galimybė atstovauti Alytaus rajono jaunimo interesus.

Jaunasis politikas Justas Truncė: „Man patinka nuolat tobulėti”.

Kokią įtaką pasinėrimui į politiką turėjo tėtis, ilgametis politikos ir visuomenės veikėjas?

Mano pasirinkimui eiti į politiką tėtis turėjo daug reikšmės. 

Nuo mažų dienų mačiau jo aktyvų įsitraukimą į Alytaus rajono gyvenimą, stebėjau jo politinį kelią ir visada žavėjausi juo, nes, būdamas politikoje, tėtis visuomet turėjo daugiau galimybių padėti žmonėms.

Gal turite nusižiūrėjęs kokį Lietuvos politiką, kuriuo žavitės ir kurio pėdomis norėtumėte sekti?

Ne, neturiu politinių idealų, nes esu įsitikinęs, kad būti idealu yra siekiamybė. Savo mintyse esu susikūręs viziją, kokiu politiku siekiu būti pats – atviru žmonėms, gerbiančiu kiekvieną, reikliu sau ir kitiems, iniciatyviu, gebančiu prisiimti atsakomybę ir sąžiningu.

Geras politikas turi daug domėtis, gebėti analizuoti, būti diplomatu ir  geru derybininku, o kai reikia – lyderiu ir strategu, gebančiu burti, vienyti ir išlaikyti komandą.

Susitikimas su rajono gyventojais.

Bendradarbiavote su „valstiečiais ir žaliaisiais“, o dabar jau priklausote kitai politinei jėgai. Kas nulėmė naujos politikos krypties pasirinkimą?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariu niekada nebuvau, kaip ir pats „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis. Į rinkimus mūsų komanda atėjo po šios partijos sparnu, o keliai išsiskyrė, kai išryškėjo mums nepriimtinos LVŽS lyderio pozicijos. Bet apie tai mūsų komanda kalbėjo jau ne kartą.

Politines partijas keičiantys politikai tampa smerkiančiųjų taikiniu, jiems lipdomos politinės prostitucijos etiketės. Tačiau, mano įsitikinimu, tai jau labai atgyvenęs, senamadiškas požiūris, nes šiais laikais laikytis įsikibus kažko, kad tik kiti apie tave blogai negalvotų, reiškia savo paties įsitikinimų išdavystę.

Čia ir yra visa esmė – mūsų komandos politiniai įsitikinimai, požiūris į žmones, regionų politikos kryptis nesikeičia jau daug metų.

Turbūt ištikimybė įsitikinimams ir lemia mūsų priimtus sprendimus atsiskirti nuo politinių jėgų, kurių principai susikerta su mūsų komandos požiūriu. Kas blogiau – prisitaikėliškai pūpsoti toje pačioje partijoje ir išduoti savo įsitikinimus, ar gerbti save ir savo nuomonę, politiškai tobulėti?

Kokius konkrečius darbus pavyko nuveikti per buvimo tarybos nariu laikotarpį?

Negalėčiau prisiimti laurų už konkrečius darbus, nes sprendimus priiminėja visi išrinkti tarybos nariai kartu. O bendrai nuveiktų darbų sąrašas yra labai ilgas.

Buvusioje kadencijoje mūsų komanda dirbo mažumoje –opozicijos gretose, todėl iki šiol Alytaus rajono valdžioje buvo įprasta į oponuojančių politikų nuomonę neatsižvelgti, pasiūlymus ignoruoti. Todėl, mano įsitikinimu, būtina tobulinti savivaldos įstatymą ir opozicijai suteikti daugiau galių spręsti, siūlyti, atstovauti rinkėjams.

Dabar, kai Alytaus rajone esame valdantieji, darbų  labai daug, idėjų ir planų – dar daugiau. Bet apie tai tegul kalbės rezultatai, tačiau prireiks kantrybės jų laukiant, nes viskam reikia laiko ir finansinių galimybių.

Turite patirties ir statybų versle. Gal turite kokių sumanymų dėl naujų statybų rajone?

Pirmiausia pradėjome nuo darbų, kuriuos galima padaryti čia ir dabar. Džiaugiuosi, kad daugybė jų jau pajudėjo, kiti – jau planuojami, o sumanymų visuomet kyla eigoje. Be to, svarbu pasverti galimybes ir prioritetus, juos įgyvendinti.

Esu kelių ir geležinkelių inžinierius, pirmininkauju savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkos apsaugos komitetui. Komunaliniai klausimai mūsų rajone yra vieni opiausių, iššūkių čia netrūksta.

Daugybė rajono gyventojų negaili priekaištų naujai nutiestiems, pernelyg siauriems keliams su asfalto danga. Dabar mūsų dėmesys ir rūpestis – kaip mažais kaštais suprojektuoti ir nutiesti kuo daugiau kelių nesiaurinant važiuojamosios dagos. 

Taip pat pėsčiųjų, neįgaliųjų ir dviratininkų infrastruktūra nėra tobula. Tikiu, kad statybų mūsų rajone tikrai netruks, nes dar turime kur augti ir ko siekti.

Justo tėtis – Aurimas Truncė, Alytaus rajono vicemeras.

Politika, medžioklė, šeimyninis gyvenimas – kaip pavyksta viską suderinti, kam skiriate pirmenybę?

Mano požiūris – kuo daugiau veiki, tuo labiau suspėji. Be kompromisų – šeima visuomet yra pirmoje vietoje. O kai yra šeimos palaikymas, tai suderinti verslą, politiką ir pomėgius tampa paprasčiau. Svarbiausia – laiko planavimas, disciplina ir visuomet viskas pavyksta. Be abejo, visuomet norisi, kad laiko būtų kuo daugiau, tačiau man patinka aktyvus gyvenimo tempas.

Nepaisant įtemptos darbotvarkės, atrandame laiko pakeliauti su šeima, kartu praleisti kokybiško laiko, dar ir pomėgiams laiko užtenka. Ne tik medžioklei, bet ir savo šeimos augintiniui – vokiečių aviganiui Sabui.

Esu įsitikinęs, kad žmogaus galimybės yra milžiniškos. Kartais mes net neįsivaizduojame, kad galime tiek jų turėti. Ne kartą tuo įsitikinau ir pats.

                     

Parašykite komentarą

Top