Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Jūrmaloje pasiūlyta surengti bendrą Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdį

Jūrmaloje pasiūlyta surengti bendrą Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdį

latv vel file48780583_e2253f49Darbo vizito metu Latvijoje, Jūrmalos mieste surengtame šeštajame Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos kasmečiame forume (ESBJRS), Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su šalies premjere Laimduota Straujuma.

Susitikimo metu vyriausybių vadovai aptarė tarpvyriausybinio bendradarbiavimo gaires, Lietuvoje planuojamus rengti dvišalius ir daugiašalius posėdžius, kalbėjosi apie energetinius projektus, Latvijos pirmininkavimą ES Tarybai.

„Pirmiausia noriu pabrėžti, jog mūsų šalių bendradarbiavimas yra kaip niekada intensyvus – be puikių politinių santykių, Latvija yra labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė, mūsų šalių verslininkai atranda vis naujas nišas investicijoms“, – sakė premjeras A. Butkevičius. Vyriausybės vadovo teigimu, ne mažiau svarbus ir bendradarbiavimas daugiašaliame kontekste. „Ypač svarbu skirti deramą dėmesį mūsų partnerystei tarptautinėse organizacijoje. Mūsų šalių vienybė geopolitiniame kontekste yra labai svarbi“, – pabrėžė jis.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius informavo, jog kitas Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) posėdis rugpjūčio mėnesį vyks Lietuvoje, o jau ateinančią žiemą Baltijos šalių atstovai susitiks iškilmingoje energetinių projektų „LitPolLink“ ir „NordBalt“ užbaigimų ceremonijoje.

„Remiame Energetinės sąjungos kūrimą, patys aktyviai įgyvendiname energetines salas naikinančius projektus – Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas jau gali pasitarnauti diversifikuojant dujų rinką regione, elektros jungtys „LitPolLink“ ir „NordBalt“ užtikrins sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais“, – pažymėjo Lietuvos premjeras ir paprašė Latvijos paramos politiniame dialoge su Lenkija vykdant dujotiekio tarp Lietuvos ir Lenkijos (GIPL) tiesimo darbus.

Susitikimo metu Ministras Pirmininkas pristatė idėją Lietuvoje organizuoti pirmąjį bendrą Lietuvos ir Latvijos vyriausybių posėdį. „Jo metu galėtume aptarti tokius svarbius klausimus kaip energetika ir transportas, kova su šešėline ekonomika, kultūra, investicijų skatinimas regione“, – sakė premjeras ir paprašė Latvijos Ministrės Pirmininkės pasidalinti gerąja patirtimi derybose su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Vyriausybės kaceliarijos spaudos tarnyba, BNS

 

Parašykite komentarą

Top